Szabó Imre a Hortobágyon pénteken megtartott sajtótájékoztatón elmondta, hogy a hazai nemzeti parkokban az utóbbi három évben 10 milliárd forintos fejlesztés valósult meg, elsősorban az élőhely-rekonstrukció és a turisztikai látványosságok területén. Megjegyezte, hogy miközben tavaly csökkent az országban a turizmus, addig a nemzeti parkok látogatottsága 10 százalékkal nőtt.
A Hortobágyon látogatóbarát-fejlesztések valósulnak meg, amelyeknek az eredményeként várhatóan még többen lesznek kíváncsiak az ott található nemzeti értékekre. A tárcavezető szerint Magyarország ma a környezeti állapotok tekintetében az Európai Unió átlagánál van. Sándor István, a HNP igazgatója részletesen beszámolt arról, hogy négy projektet nyújtottak be az Észak-alföldi Regionális Fejlesztési Tanácshoz, aminek eredményeként megépül a hortobágyi csárdaútvonal és a halastavi turisztikai kerékpárút, valamint kibővül a halastavi kisvasút és hortobágyi vadaspark. Tájékoztatása szerint a tematikus csárdaútvonal keresztülvezet a Hortobágyon, méghozzá Debrecen felől a Kadarcsi csárdától a Hortobágyi Nagycsárda érintésével a Meggyes csárdáig.
Elmondta azt is, hogy a Kadarcsiban csárdamúzeumot alakítanak ki, és a fejlődés eredményeként ismét lesz négygémű kút a Hortobágyon, amely egykor a világon egyedülálló volt. A halastavi kisvasút továbbépítésével pedig a halastavak legvadregényesebb tájaira is eljuthatnak az érdeklődők, megtekinthetik a halastavak sokszínű élővilágát. Érdekességként említette a HNP igazgatója, hogy újabb kilenclyukú híd ível át nemsokára a Hortobágy folyón. A kilenclyukú kerékpáros-gyalogos fahidat a víziszínpadtól délre Kertai László Ybl-díjas építész tervei alapján építik fel. (MTI)