A két magánszemély - egy magyar és egy orosz állampolgár - tulajdonában lévő cég felújítja és bővíti a fürdőt, emellett egy 76 szobás szálloda felépítésére, valamint a későbbiekben lakókocsik számára kemping és egy nemzetközi gyerektábor létesítésére vállalkozott. Az üzleti tervek már elkészültek, pályázatukat a beruházás 30 százalékát kitevő európai uniós támogatásra az ősszel nyújtják be.
Czeferner József, a mintegy három és félezer lakosú Nagybajom polgármestere hangsúlyozta, hogy a komplexum kitörési pont a város számára. A fürdő és a szálloda üzemeltetése foglalkoztatási lehetőséget biztosít majd a helybelieknek, a felépítése, karbantartása pedig a vállalkozásoknak ad munkát. Ha minden az ismert menetrend szerint alakul, akkor 2010 elején megkezdhetik az építkezés, és a rá következő év tavaszán, a fürdőszezon elején átadhatják a megújult létesítményt, ahol legalább hatvan dolgozóra lesz szükség.
Az első ütemben tervezett fürdőfelújítás, a szállodaépítés és a geotermikus energia hasznosításának műszaki háttere a kidolgozott üzleti terv szerint 1,8 milliárd forint. Ennek 40 százalékát a 35 hektáros terület tulajdonosa, a Timax Kft. adja, 30 százalékra a regionális operatív program pályázatán szeretnének európai uniós támogatást nyerni, s ugyancsak 30 százalékot a hitel tesz ki. A régióban ma már sok fürdő van, ezért az idén új építésére nem, fürdőfelújításra azonban 1,8 milliárd forint áll rendelkezésre a régióban oly módon, hogy az egy pályázó által elnyerhető legmagasabb támogatási összeg 750 millió forint. Szállodaépítésre néhány hét múlva írnak ki pályázatot összesen 2,6 milliárd forintos kerettel - mondta Sárdi Árpád, a Somogy Megyei Közgyűlés alelnöke, egyúttal a Dél-dunántúli Regionális Idegenforgalmi Bizottság elnöke a fejlesztéshez remélt pályázati lehetőségről szólva elmondta. (uniospenz.hu)