A 2008. június 18-án, Mezőhegyesen tartott szakmai találkozón Dr. Tokaji Ferenc, a Dél-alföldi Regionális Idegenforgalmi Bizottság elnöke, Újvári Ágnes, a Magyar Turizmus Zrt. hálózati igazgatója, és Pap István, a Mezőhegyesi Állami Lótenyésztő és Értékesítő Kft. tenyésztési vezetője köszöntötte a vendégeket, majd Sztojanovits Kristóf, a Magyar Turizmus Zrt. termékcsoport-vezetője tartott előadást a magyarországi lovas és falusi turizmus helyzetéről.
A program részeként Gulyás Péter az MT Zrt. Dél-alföldi Regionális Marketing Igazgatóságának (RMI) marketingmenedzsere, prezentáció keretében ismertette a dél-alföldi régió beutazó turizmusának főbb jellemzőit, illetve bemutatta az RMI munkáját. Előadást tartott még falusi turizmus témában Glózik Klára, a Thermal Consulting Kft. képviseletében, lovas turizmus témában pedig ifj. Kovács Zoltán, a Bács-Kiskun Megyei Lovasszövetség képviseletében.
Ezt követően Pap Mária németországi külképviselet-vezető és Dedák Angéla hollandiai külképviselet-vezető tájékoztatta a megjelent 30 fős közönséget a német és a holland lakosság utazási szokásairól, az adott turisztikai piacok helyzetéről, trendjeiről és aktuális kérdéseiről, valamint az egyes külképviseletek marketingtevékenységéről.
Németország – más turisztikai régiókhoz hasonlóan – a Dél-Alföld régiónak is a legjelentősebb küldőpiaca: 2007-ben a régióban több mint 78 ezer német vendégéjszakát regisztráltak, ami aranyérmes helyezést biztosít számára a küldőpiacok rangsorában: minden 100 vendégéjszakából 30-at a német vendégek adnak. Magyarországra 2007-ben közel 3,2 millió német látogató érkezett, a kereskedelmi szálláshelyeken 598 ezer vendéget és 2,6 millió vendégéjszakát regisztráltak Németországból. A német vendégek a kereskedelmi szálláshelyek közül leginkább a szállodákat kedvelik, tízből hét éjszakát a hotelekben regisztrálnak. A német utazók körében a Dél-Alföld a hetedik legnépszerűbb úti cél, 2007-ben a német vendégéjszakák 3%-a realizálódott ebben a régióban.A kereskedelmi szálláshelyek mellett jelentős népszerűségnek örvendenek a magánszálláshelyek és a német állampolgárok kezében lévő ingatlanok is. A német látogatók 2007-ben 189,1 milliárd forintot költöttek Magyarországon (ez a külföldiek magyarországi kiadásainak egyötöde), az egy főre eső költés 9100 forint volt. A turisztikai motivációval érkezők 170,9 milliárd forintot fordítottak magyarországi turisztikai szolgáltatásokra. A legtöbbet az üdülési (76,2 milliárd forint), az egészségturisztikai (29,5 milliárd forint) és a hivatásturisztikai (27,3 milliárd forint) céllal érkezők költötték. A Dél-Alföld régió kereskedelmi szálláshelyein 2007-ben 26 314 német vendég összesen 78 386 vendégéjszakát töltött el. Ez 7,1%-os, illetve 1,9%-os növekedés az előző évhez képest, ami jóval kedvezőbb az országos átlagnál. 2007-ben az átlagos tartózkodási idő 3,0 éjszakát tett ki, ami több mint fél éjszakával haladja meg a külföldiek átlagos tartózkodási idejét (2,4 éjszaka) a régióban. Hollandia – annak ellenére, hogy a holland utazók körében elsősorban a dunántúli, közelebbi úti célok a népszerűek – a Dél-Alföld régiónak is fontos küldőpiaca: 2007-ben a régióban 11,4 ezer holland vendégéjszakát regisztráltak, ami az 5. helyezést biztosítja számára a küldőpiacok rangsorában (Németországot, Romániát, Ausztriát és Horvátországot követően).
A Dél-Alföld régió a holland utazók 6. legnépszerűbb magyarországi úti célja. Magyarországra 2007-ben mintegy 330 ezer holland látogató érkezett, a kereskedelmi szálláshelyeken 91 ezer vendéget és közel 340 ezer vendégéjszakát regisztráltak Hollandiából. A holland vendégek a kereskedelmi szálláshelyek közül leginkább a szállodákat kedvelik, tízből öt éjszakát a hotelekben töltenek. Emellett jelentős a kempingek iránti kereslet is (2005-ben a holland vendégéjszakák 43,8%-a realizálódott itt). A holland látogatók 2007-ben 20,4 milliárd forintot költöttek Magyarországon, az egy főre eső költés 9800 forint volt, ami meghaladja a külföldiek átlagos fajlagos költését (9500 forint). A turisztikai motivációval érkezők 18,2 milliárd forintot fordítottak magyarországi turisztikai szolgáltatásokra. A legtöbbet az üdülési (7,3 milliárd forint) és a hivatásturisztikai (3,9 milliárd forint) céllal költötték, míg a rokonokat és barátokat felkeresők 2,1 milliárd forintot fordítottak magyarországi kiadásaikra. A Dél-Alföld régió kereskedelmi szálláshelyein 2007-ben 4011 holland vendég összesen 11 449 vendégéjszakát töltött el. 2007-ben az átlagos tartózkodási idő 2,9 éjszakát tett ki, ami fél éjszakával meghaladja a külföldiek átlagos tartózkodási idejét (2,4 éjszaka) a régióban. Más küldőpiacokkal, illetve régiókkal ellentétben a holland vendégek átlagos tartózkodási ideje a Dél-Alföldön növekedett az elmúlt években.
A road show következő állomása Közép-Dunántúl, témája a víziturizmus lesz.