November 11-én a magyar delegáció, a kiállítók és a brit partnerek részére a londoni Magyar Nagykövetségen fogadást rendezetek. Az eseményt Breuer Klára, a londoni magyar nagykövet helyettesének üdvözlő szavai után Dr. Gyenesei István, önkormányzati miniszter nyitotta meg. A fogadás során beszédet mondott Dr. Niklai Ákos, a Magyar Turizmus Zrt. elnöke és Kardos Endre, az MT Zrt. londoni külképviselet-vezetője is.
November 12-én Dr. Gyenesei István miniszter, Dr. Kovács Miklós turisztikai szakállamtitkár, Breuer Klára londoni magyar nagykövet helyettes, Horváth Péter, a Magyar Befektetési és Kereskedelemfejlesztési Zrt. (ITD Hungary) londoni képviselője, Györgydeák Péter főosztályvezető, Dr. Wolff Péter OIB elnök és Dr. Niklai Ákos, az MT Zrt. elnökének részvételével tárgyalások zajlottak a befektetések iránt érdeklődő angol szakemberekkel, köztük számos brit befektetési tanácsadó cég szakembereivel, a Brit Turisztikai Hivatal vezetőjével, valamint olyan cégek képviselőivel, akik már befektettek Magyarországon. A program további részében a magyar delegáció az angol Parlamentbe látogatott, ahol Andrew Miller, a brit Parlament Magyar Baráti Társaságának elnöke, Munkáspárti képviselő, valamint a Parlament Kulturális, Média és Sport Bizottságának elnöke fogadta őket.
A londoni rendezvény keretében, november 11-én tartotta az ENSZ Turisztikai Világszervezete (UNWTO) miniszteriális csúcstalálkozóját, melyen hazánkat Dr. Kovács Miklós, az Önkormányzati Minisztérium turisztikai szakállamtitkára képviselte. A konferencia középpontjában a pénzügyi-gazdasági válság turizmusra gyakorolt hatása, a klímaváltozás és a fenntartható fejlődés kérdése, valamint a szegénység elleni küzdelem problémaköre állt. A tanácskozáson az UNWTO részéről elhangzott: rendkívül fontos, hogy a bizonytalan körülmények között a turizmus gyors és hatékony válaszokat adjon a válság begyűrűző hatásaira. A krízis következményeinek mind pontosabb megismerése, valamint az annak ellensúlyozására teendő intézkedések megfogalmazása érdekében a világszervezet munkabizottságot hozott létre, emellett minden térséget magában foglaló konferenciasorozatot szervez a válság regionális hatásainak megvitatására. Felhívta ugyanakkor a figyelmet arra, hogy a rövidtávú pénzügyi szempontok figyelembe vétele mellett nem szabad szem elől tévesztenünk az olyan globális kihívásokat sem, mint például a klímaváltozás vagy a szegénység elleni küzdelem, ezért az UNWTO továbbra is elkötelezett a Millenniumi Fejlesztési Célok elérésében.