A kirgiz Állami Turisztikai Ügynökség turisztikai szakállamtitkára, Erkin Asrandiev által vezetett delegációt Kovács Miklós megbízott turisztikai szakállamtitkár és Faragó Hilda, az Országos Idegenforgalmi Bizottság (OIB) tikára fogadta. A megbeszélés során a felek kölcsönösen egyetértettek abban, hogy Magyarországnak a turizmusban szerzett rendszerváltás utáni tapasztalatai az intézményrendszer és az országmarketing tekintetében, valamint a turisztikai beruházások, fejlesztések területein is rendkívül hasznosak lehetnek Kirgízia számára. Közös pont a két ország turisztikai profiljában a kiemelkedő egészég- és konferenciaturizmus.
Erkin Asrandiev elmondta, mivel a turizmus 3,6%-át adja országa GDP-jének, ezért a kirgiz kormány kiemelt szerepet szán az ágazatnak. Tavaly 1,084 millió turista érkezett az országba, 2010-re a beutazó forgalmat 2,5 millió főre kívánják növelni. Kirgíziában az elmúlt évben 1,95 millió USA dollár értékű turisztikai befektetés történt, a kormányzat ugyanis külön programot dolgozott ki a külföldi befektetések ösztönzésére. A fejlesztési célterületek az üdülő-, kaland-, öko-, illetve üzleti turizmus. A programon belül önálló prioritást élvez a turizmus fellendítése a Selyemút kirgizisztáni szakaszán.
Faragó Hilda előadásában kiemelte az OIB szerepvállalását és a szakmai szervezetekkel megvalósuló széles körű együttműködést a Nemzeti Turizmusfejlesztési Stratégia (NTS) kidolgozásában és végrehajtásában.
Kovács Miklós a hazai fejlesztéseket előirányzó dokumentumok közül kiemelte a Nemzeti Turizmusfejlesztési Stratégiát, és összefoglalta azokat a fejlesztési irányokat is, amelyeket az Új Magyarország Fejlesztési Terv tartalmaz. Fontos célként jelölte meg a turisztikai vonzerők létrehozását (világörökségi helyszínek, nemzeti parkok, történelmi és kulturális helyszínek, lovas bázisok, téma parkok, üdülőhelyek, konferencia központok fejlesztései), szálláshelyek fejlesztését, valamint az emberi erőforrás és intézményi háttér modernizálását. Felhívta a figyelmet arra, hogy a regionális operatív programokon keresztül 1,2 milliárd euró áll rendelkezésre turizmusfejlesztésre, amely az összes EU forrás 4,7%-a. Utalva Erkin Asrandiev előadására, Kovács Miklós hangsúlyozta a működő tőke mozgósításának fontosságát a magyarországi fejlesztéseket illetően is. A stratégia végrehajtásához a szakma 2,642 milliárd euró magántőke bevonásával számol, az EU-, a hazai társfinanszírozás, illetve egyéb hazai források (pl. önkormányzatok) 2,071 milliárd eurós összege mellett.