A fejlesztésre, bővítésre kerülő Makói Gyógy- és Termálfürdő fő profilja az európai uniós támogatással készülő beruházást követően a gyógyászat lesz, a gyógyiszapra és gyógyvízre alapozott gyógy- és rehabilitációs kezelések kiemelt szerepet kapnak. A gyógykezeléseknél főszerep jut majd a hazánkban csak 5 helyen fellelhető, a Dél-alföldi régióban pedig csak Makón található gyógyiszapnak. A marosi gyógyiszap Makó természeti kincse, bizonyítottan kiválóan alkalmas a lumbágók, végtagkezelések utókezelésére, nőgyógyászati krónikus gyulladások gyógyítására, mozgásszervi és reumatológiai betegségek kezelésére.
Az új fürdő valamennyi korosztály speciális igényét szeretné majd kielégíteni. Az idősebb korosztály és gyógyulni vágyó vendégek számára a gyógyászat miatt lehet vonzó a komplexum. A fiatalok számára új élményelemekkel, wellness lehetőségekkel bővül a fürdő. A családok és a középkorosztály számára a családi fürdő, a wellness és élményszolgáltatások jelenthetnek vonzerőt. Összesen 10 új medence épül a beruházás során, ezek közül három élménymedence lesz. Megépülésük után, az eddig is meglévőkkel együtt összesen 18 medence várja majd a kikapcsolódni, gyógyulni vágyókat.
A közel 10 ezer négyzetméteres új fürdőépület 2011 júliusára lesz kész. A fürdőberuházás Makó város számára több szempontból fontos. Elsősorban azért, mert az új fürdő külsejében és szolgáltatásaiban is európai színvonalú lesz. A beruházás másodlagos hatásaiban is számos pozitív dolgot vonz magával. Ezek közül az egyik az, hogy egy új iparág honosodik meg a városban, a turizmus. Szállodák, éttermek, szórakoztató egységek épülnek majd. Az új munkahelyek pedig munkaerőt kívánnak; csupán az új fürdőben több mint 100 ember fog dolgozni - olvasható a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség honlapján.