A projektzáró rendezvényen, Szekó József a város polgármestere elmondta: már évekkel ezelőtt elhatározták, az ország egyik legjelentősebb idegenforgalmi látványosságát, a busójárást azok számára is elérhetővé, élményszerűen bemutathatóvá teszik, akik a farsang zárásaként megrendezett egy héten át tartó fesztivál idején nem jutnak el Mohácsra.
Mivel a busójárás felkerült a világ szellemi kulturális örökségének listájára, és jelentősen hozzájárul a város turisztikai vonzerejének növeléséhez, fontosnak tartották, hogy turisták az év minden szakában megismerkedhessenek vele. Ezt a célt szolgálja a Busó-udvarban látható interaktív kiállítás, ahol hang- és fényhatásokkal idézik meg a busójárás hangulatát. És megismerkedhetnek a látogatók a mohácsi sokácok életével is.
Szólt arról is, hogy a Busó-udvarnak helyt adó belvárosi barnamezős területen - az Eötvös-Vörösmarty utcák határolta rész - a leromlott állagú, önkormányzati tulajdonban lévő ingatlanok mellett, csak néhány régebben épült családi házat kellett elbontani, megvásárolni.
Kitért arra is, hogy a mintegy 700 milliós beruházás az Új Széchenyi Terv Dél-Dunántúli Operatív Programjából elnyert 398 milliós, valamint az önerőre megpályázott további 53 milliós támogatásból valósult meg, amelyhez a város saját forrásából még 241 milliót tett hozzá.