Négy csillagos pihenőhellyé fejlesztik a Sástói kempinget

Már állnak a falak a Mátrában, a Sástó partján, ahol a kempinget négy csillagos pihenőhellyé építik át - tudtuk meg Palik Tibortól, a gyöngyösi Élpak Zrt. vezérigazgatójától, a kemping tulajdonosától.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Még 1999-ben vásárolták meg a 2,7 hektárnyi területen elhelyezkedő létesítményt, amelyet néhány évig hagyományosan kempingként működtettek. De már akkor az volt az elképzelésük, hogy a pihenőhelyet felújítják, emellett a közeli egykori kőbánya szabad területén Bob-pályát létesítenek. Ez utóbbit meg is valósították és arra törekszenek, hogy egységes turisztikai központot alakítsanak ki. Ezzel a cég az élelmiszeripari gépek gyártása és a gyógy-, illetve ásványvizek palackozása mellett a Mátra idegenforgalmának fejlesztésébe is bekapcsolódott.

Palik Tíbor azt is elmondta, hogy a kemping felújítására 2009-ben nyújtottak be pályázatot támogatásért és 172 millió forint vissza nem térítendő pénzügyi segítséget kaptak a fél milliárd forintos beruházás megvalósítására. A projekt keretében a régi faházakat lebontják és helyükön összesen 21, XXI. századi összkomfortos üdülőházakat építenek. Emellett 27, közművesített kemping parcellát is létesítenek, amelyekhez vizes blokkok párosulnak, az autós lakókocsikkal érkező vendégek komfortját biztosítva.

A fejlesztés néhány újdonsággal is számol. Így például éttermet és büfét is nyitnak, amelyek a vendégeket szolgálják ki. Továbbá a pihenni vágyók szabadidejének hasznos eltöltésére wellness részleget is nyitnak. Így sóbarlangot, szaunát, jakudzit, gőzfürdőt alakítanak ki. A pályázati támogatás mellett az Élpak Zrt. saját anyagi erőforrásból a kemping területén még meglevő motel helyett korszerű turista szállót is építenek. A kivitelezési munkák 2011 áprilisában kezdődtek el és a fejlesztésnek a támogatott pályázati projekt része idén októberben fejeződik be. Az elképzelések szerint 2013 végére az új turista szálló is elkészül majd. Az építést, szerelést, három gyöngyösi vállalkozó végzi, akik ugyancsak pályázat alapján nyerték el a munkát.
A vezérigazgatótól azt is megtudtuk, hogy a négy csillagos kempinget és a már meglevő Bob-pályát hosszabb távon libegővel kötik majd össze.


Dráguló repülés, erős forint – merre utaznak idén a magyarok?

Dráguló repülés, erős forint – merre utaznak idén a magyarok? 

Hogyan utaznak idén a magyarok? – beszélgetés Somlyai Zoltánnal, az MSZÉSZ napokban leköszönt elnökével.
Jön az Országos Étterem Hét

Jön az Országos Étterem Hét 

Szerdától lehet asztalt foglalni a tavaszi Országos Étterem Hét rendezvényre, amelyen több mint 200 vendéglátóhely, köztük 14, Michelin-ajánlással rendelkező étterem menüiből lehet majd választani.
Egy korty Ázsia reggelire

Egy korty Ázsia reggelire 

Kulturális ízkavalkáddal hódít az új belvárosi brunchozó.
Művészet és vendéglátás a Káli-medencében

Művészet és vendéglátás a Káli-medencében 

A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.
Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen?

Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen? 

A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.
Szállodatörténelmet ír a Hunguest

Szállodatörténelmet ír a Hunguest 

480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott
Ráborították az asztalt a Bookingra

Ráborították az asztalt a Bookingra 

A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.
Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban

Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban 

A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.
A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése

A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése 

A párizsi Ritz alkalmazottainak volt néhány izgalmas órája, mire egy porszívózsákból előkerült az ellopottnak hitt ékszer.
Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten

Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten 

A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.