Szinte egyedüliként, a gyermek labdarúgás szövetségének támogatása mind a kormány, mind a bizottság részéről zöld utat kapott. Elvérzett viszont a TC (Turisztikai Célelőirányzat) növelésére tett javaslat. Az OSTB támogatta, a költségvetés elutasította a sportnormatíva bevezetését és címkézését, és az erdei kisvasutak támogatását. Az OSTB által benyújtott és támogatott további hét javaslat egyike sem kapta meg a költségvetés vagy az illetékes tárca jóváhagyását. A javaslatok a 2012 évi olimpiai utánpótlásnak, a fogyatékosok sportszervezetének, a diáksportnak, az önkormányzati sportlétesítményeknek, a szabadidősportnak, az edzőtáboroknak, a Tárt kapus szabadidő –mozgalomnak támogatására vonatkoztak.
Tájékoztató hangzott el még az Új Magyarország Vidékfejlesztési Program turisztikai pályázatainak eredményéről. A 2007-13 közötti időszakban az ÚMVP rendelkezésére mintegy 262 milliárd forint áll a vidékfejlesztés segítségére. A fejlesztések kivitelezése LEADER formában, vagyis önkormányzati, vállalkozói és civil szervezetek együttműködésével történik. 96 ilyen helyi közösség-, benne 3023 település és 12 ezer szervezet- alakult 2007-ben, és négy hónap alatt állította össze saját helyi vidékfejlesztési stratégiáját (HVS). A HVS támogatja a mikrovállalkozások létrehozását (76,9 Mrd Ft.), ösztönzi a turisztikai tevékenységet (15 Mrd. Ft.), a falumegújítást (18 Mrd. Ft) és a vidéki szellemi-tárgyi hagyaték megőrzését (8,2 Mrd. Ft). A tájékoztatást és az előkészítést, a kérelmek rögzítését és előzsűríjét a Helyi Vidékfejlesztési Akciócsoportok (HACS) végzik. A fenti folyamatokban továbbá 173 Helyi Vidékfejlesztési Iroda is részt vesz.
Turisztikai területen az alábbiakra lehet támogatást igényelni: Falusi minőségi magánszálláshelyek, a már meglévők bővítése, szolgáltatásaik korszerűsítése; Vidéki térségekben az ifjúsági turizmushoz kapcsolódó szálláshelyek, szolgáltatások; Öko- lovas- vadászati- turizmus fejlesztése; a természetjáráshoz, víziturizmushoz kapcsolódó szolgáltatások, horgászat, és a fentiekkel kapcsolatos gasztronómiai szolgáltatások. Támogatásra csak az 5000 fő alatti településeken, ill. 100 fő/km2 népsűrűségnél alacsonyabb népsűrűségű településeken lakók jogosultak. A támogatás mértéke 60-65 %. A turisztikai jogcímre eddig beérkezett kérelmek régiós megoszlása (Dél-Alföld 225 db; Dél-Dunántúl 254 db; Észak-Alföld 269 db; Észak- Magyarország 348 db; Közép-Dunántúl 134 db; Közép-Magyarország 153 db; Nyugat- Dunántúl 198 db). Mivel a kifizetések utólagosak, eddig 3 232 753 207 forintot fizettek ki, és 32 milliárdra vállaltak kötelezettséget. A legközelebbi benyújtási időszak 2009. november 15-december 15. között lesz.
Az OSTB hozzászólói úgy látják, a rendelkezésre álló forrás minimális részét fizették csak ki eddig. A beadási határidő- 1 hónap- olyan rövid, hogy ezt csak a bennfentesek tudják betartani. A HACS előbírálatának folyamata nem átlátható, nincs egyeztetés a szakmai érdekképviseletekkel. A LEADER programból kimaradt az agglomeráció.