Párbeszéd és konferencia Szentendrén a TDM működéséről

A Pilis-Dunakanyari kistérség települései konferenciát és egyeztető tárgyalást szerveztek az érintettek számára Szentendrén, amelynek központi témája a TDM szervezetek felállításához szükséges feladatok voltak.

Mint ismeretes mindösszesen 13,07 milliárd forint áll rendelkezésre 2007. és 2013. között a regionális akciótervekben egy újfajta, az eddigieknél jóval hatékonyabb turisztikai struktúra kialakítására, az úgynevezett Turisztikai Desztináció Menedzsment (TDM) céljaira. EU-s forrásokból a helyi és kistérségi TDM szervezetek megalakításához is elnyerhető támogatás, amelynek regisztrációs folyamata nemrégiben zárult le. A Közép Magyarországi Régióban (Budapest kivételével) mintegy 250 millió forintot ítélnek meg erre a célra, az elnyerhető támogatás mértéke helyi TDM szervezetek esetében minimum 5 millió, maximum 50 millió forint lehet. A menedzsment-hálózat a pályázatot kiíró Nemzeti Fejlesztési Ügynökség elképzelései szerint a TDM szervezet önkéntesség alapján szerveződik, így minden, az idegenforgalomhoz kapcsolódó vállalkozás, önkormányzat, sőt civil szervezet is résztvevője lehet.

Szentendrén a Közép-magyarországi Operatív Program keretében meghirdetett „Turisztikai Desztináció Menedzsment” Szervezetek támogatására pályázó helyi szervezet megalakításához kezdtek hozzá. Az induláshoz szükséges regisztráció sikeresen megtörtént a Pro Szentendre Kft. koordinálásával, így Szentendre és a környékbeli települések az elsők között kezdik meg a pályázat elnyeréséhez szükséges alapos előkészítő munkát.

Ennek első lépése volt a civilszervezetek, vállalkozók és környékbeli önkormányzatok részvételével megrendezett, a TDM-pályázatok tájegység szerinti jelentőségéről, az újszerű, alulról felfelé építkező szervezet létrehozásának fontosságáról és szerepéről szóló konferencia.

A rendezvényen Dr. Rubovszky András, turisztikai szekértő, a Magyar Egészségturizmus Marketing Egyesület elnöke előadásában kiemelte: a projekt elsődleges célja, hogy a helyi és térségi turizmus fejlesztésére újabb EU-s forrásokat bevonva, segítsék a környék idegenforgalmának fellendítését. A TDM-ek létrehozásával párhuzamos struktúrák felszámolására nyílik lehetőség, közös szervezet- és hálózatfejlesztés, infrastruktúra fejlesztés, és közös informatikai rendszerek kerülnek kiépítésre, amelyek mind a fenti célok megvalósítását célozzák. Mint hangsúlyozta: az egyik legfontosabb lépés, hogy mielőbb álljon fel egy, a munkát összefogó helyi szervezet, amelynek az lesz a feladata, hogy a környéket látogatottabbá, kedveltebbé tegye a kirándulók körében. Ugyancsak szempont, hogy fogjanak össze a környékbeli települések, és úgy kínáljanak egész napos programokat, hogy a turista a térségben maradjon, de több településre is ellátogasson. Ehhez elengedhetetlen a turisztikai vonzerő felmérése, és marketing eszközök bevonása.

A Pro Régó Ügynökség Turisztikai Csoportvezetője, Farkas Piroska arról tájékoztatott, hogy a regisztrációs folyamaton megfelelt szervezetek egy szakmai bizottság döntése alapján támogató levelet kapnak, amely megléte feltétele lesz a későbbiekben a pályázaton való induláshoz. Mint elmondta, a tervek szerint a pályázati kiírás november közepén-végén jelenik majd meg, a már megalakult TDM-szervezetek pályamunkáit jövő márciusig várják majd. A konferencia záróakkordjaként a kistérség települései közül egyelőre Szentendre, Szigetmonostor, Pócsmegyer, Pilisszentlászló, Pilisszentkereszt, Pomáz, Budakalász, Leányfalu, és Tahitótfalu önkormányzata, valamint a települések vállalkozói és a civilszervezetek nyilatkoztak arról, hogy a jövőben tevékenyen is részt kívánnak venni a helyi TDM-szervezet megalakításához szükséges előkészítő munkában.


Egy korty Ázsia reggelire

Egy korty Ázsia reggelire 

Kulturális ízkavalkáddal hódít az új belvárosi brunchozó.
Művészet és vendéglátás a Káli-medencében

Művészet és vendéglátás a Káli-medencében 

A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.
Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen?

Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen? 

A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.
Szállodatörténelmet ír a Hunguest

Szállodatörténelmet ír a Hunguest 

480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott
Ráborították az asztalt a Bookingra

Ráborították az asztalt a Bookingra 

A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.
Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban

Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban 

A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.
A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése

A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése 

A párizsi Ritz alkalmazottainak volt néhány izgalmas órája, mire egy porszívózsákból előkerült az ellopottnak hitt ékszer.
Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten

Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten 

A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.
Vendégélmény fokozása az AR segítségével

Vendégélmény fokozása az AR segítségével 

A vendéglátóipar mindig is élen járt az új technológiák bevezetésében a vendégélmény fokozása érdekében. A mobil bejelentkezéstől a személyre szabott szolgáltatásokig a szállodák folyamatosan innovatív módokat keresnek ügyfeleik kielégítésére. Az egyik technológia, amely forradalmasíthatja a vendéglátást, az a kiterjesztett valóság (AR).
Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata

Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata 

A Hunguest Hotels megújult arculata elnyerte a Német Formatervezési Tanács által alapított German Design Award 2024 díjat a márkaidentitás kategóriában.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.