Mint ismeretes mindösszesen 13,07 milliárd forint áll rendelkezésre 2007. és 2013. között a regionális akciótervekben egy újfajta, az eddigieknél jóval hatékonyabb turisztikai struktúra kialakítására, az úgynevezett Turisztikai Desztináció Menedzsment (TDM) céljaira. EU-s forrásokból a helyi és kistérségi TDM szervezetek megalakításához is elnyerhető támogatás, amelynek regisztrációs folyamata nemrégiben zárult le. A Közép Magyarországi Régióban (Budapest kivételével) mintegy 250 millió forintot ítélnek meg erre a célra, az elnyerhető támogatás mértéke helyi TDM szervezetek esetében minimum 5 millió, maximum 50 millió forint lehet. A menedzsment-hálózat a pályázatot kiíró Nemzeti Fejlesztési Ügynökség elképzelései szerint a TDM szervezet önkéntesség alapján szerveződik, így minden, az idegenforgalomhoz kapcsolódó vállalkozás, önkormányzat, sőt civil szervezet is résztvevője lehet.
Szentendrén a Közép-magyarországi Operatív Program keretében meghirdetett „Turisztikai Desztináció Menedzsment” Szervezetek támogatására pályázó helyi szervezet megalakításához kezdtek hozzá. Az induláshoz szükséges regisztráció sikeresen megtörtént a Pro Szentendre Kft. koordinálásával, így Szentendre és a környékbeli települések az elsők között kezdik meg a pályázat elnyeréséhez szükséges alapos előkészítő munkát.
Ennek első lépése volt a civilszervezetek, vállalkozók és környékbeli önkormányzatok részvételével megrendezett, a TDM-pályázatok tájegység szerinti jelentőségéről, az újszerű, alulról felfelé építkező szervezet létrehozásának fontosságáról és szerepéről szóló konferencia.
A rendezvényen Dr. Rubovszky András, turisztikai szekértő, a Magyar Egészségturizmus Marketing Egyesület elnöke előadásában kiemelte: a projekt elsődleges célja, hogy a helyi és térségi turizmus fejlesztésére újabb EU-s forrásokat bevonva, segítsék a környék idegenforgalmának fellendítését. A TDM-ek létrehozásával párhuzamos struktúrák felszámolására nyílik lehetőség, közös szervezet- és hálózatfejlesztés, infrastruktúra fejlesztés, és közös informatikai rendszerek kerülnek kiépítésre, amelyek mind a fenti célok megvalósítását célozzák. Mint hangsúlyozta: az egyik legfontosabb lépés, hogy mielőbb álljon fel egy, a munkát összefogó helyi szervezet, amelynek az lesz a feladata, hogy a környéket látogatottabbá, kedveltebbé tegye a kirándulók körében. Ugyancsak szempont, hogy fogjanak össze a környékbeli települések, és úgy kínáljanak egész napos programokat, hogy a turista a térségben maradjon, de több településre is ellátogasson. Ehhez elengedhetetlen a turisztikai vonzerő felmérése, és marketing eszközök bevonása.
A Pro Régó Ügynökség Turisztikai Csoportvezetője, Farkas Piroska arról tájékoztatott, hogy a regisztrációs folyamaton megfelelt szervezetek egy szakmai bizottság döntése alapján támogató levelet kapnak, amely megléte feltétele lesz a későbbiekben a pályázaton való induláshoz. Mint elmondta, a tervek szerint a pályázati kiírás november közepén-végén jelenik majd meg, a már megalakult TDM-szervezetek pályamunkáit jövő márciusig várják majd. A konferencia záróakkordjaként a kistérség települései közül egyelőre Szentendre, Szigetmonostor, Pócsmegyer, Pilisszentlászló, Pilisszentkereszt, Pomáz, Budakalász, Leányfalu, és Tahitótfalu önkormányzata, valamint a települések vállalkozói és a civilszervezetek nyilatkoztak arról, hogy a jövőben tevékenyen is részt kívánnak venni a helyi TDM-szervezet megalakításához szükséges előkészítő munkában.