Ehhez minőségi alapanyagokra van szükség – tette hozzá. Leszögezte, hogy a jó minőségű, egészséges helyi élelmiszer-termelés és árusítás a kormány intézkedéseinek köszönhetően határozottan megélénkült.
Tóth Katalin aláhúzta, a gasztronómia fontos szerepet tölt be egy ország kultúrájában, a szakácsművészet, az étkezési kultúra pedig meghatározó az országok megítélésében. Szavai szerint a szakácsművészek, cukrászok, pékek és vendéglátó szakemberek hazájuk nagykövetei.
A Magyar Nemzeti Gasztronómiai Szövetségen belül, a Tata és Környéke Regionális szervezet 12. alkalommal rendezte meg a Farsang Kupát. A gasztronómiai verseny Magyarország rangos fesztiváljai közé tartozik, melyre határon túlról is egyre többen érkeznek. Idén először dél-koreai szakács is indult a versenyen.
A kategórákon belüli győzelmet a szakács A kategóriában Bagdány Gyula, a debreceni Hotel Divinus képviselője, B kategóriában Adamek Balázs, a székesfehérvári Diófa Vendéglő dolgozója, hidegkonyhai artisztikában a pacsai Lázár Mónika szerezte meg.
A szakács tanulók versenyét Szauer Bence (Gárdonyi Szki, Székesfehérvár) nyerte, a cukrászoknál Soós Ádám (Hilton Hotel, Pozsony) érte el a legjobb eredményt.
A cukrász tanulóknál tizenöten, a felszolgálkó tanulóknál öten, a péktanulóknál heten értek el aranyérmes minősítést.
Az iskolák versenyét a mosonmagyaróvári Haller János Általános, Szakközép- és Szakiskola nyerte, megelőzve a tatai K-EM-I Jávorka S. Szki-t és az ajkai Szent-Györgyi Albert Szki-t.
A résztvevők számát tekintve a hagyományos, az idén 12. alkalommal megrendezett „Farsang Kupa” az ország egyik legjelentősebb, legnagyobb létszámot megmozgató szakmai versenyévé vált.
Forrás: Vidékfejlesztési Minisztérium Sajtóirodája
Forrás: Vendég&Hotel Online