A fejlesztés célja, hogy a város két központi attrakcióját, a Várat és az Állatkertet (Kittenberger Kálmán Növény- és Vadaspark) összekötő völgy-rendszerben, a Séd-patak völgyében található műemlékeket és zöld környezetüket rehabilitálják és bemutathatóvá tegyék. A projekt a Királyi Városok Integrált Projekt, turisztikai fejlesztés része. A beavatkozási terület a különböző intenzitású zöldfelületeivel és parkjaival ma is közkedvelt kirándulóhely a családok körében, habár már sem a csónakázó tó, sem a vidámpark nem működik, és a zöldterületnek sincsenek kiépített pihenő, és játszó alkalmatosságai. A 2,5 km hosszú völgyrendszer jellegzetes látványa a Séd-patak, amely játékosan kerül felhasználásra a területen található műemlékek, kolostor-romok, és egyházi épületek újraélesztésével és a Vár alatt tervezett „öko-folyosó” gerincét képezi.
Veszprém egyik legjelentősebb történelmi öröksége a Jezsuita templom és görög kori kolostorrom a Betekints-völgyben található, a tőle csak pár méterre elhelyezkedő tavak élővé-tételével együtt olyan egységes látványt fog képezni, amely a völgyszakasz súlyponti elemeként a beavatkozást követően nívós kulturális és művészeti események központja is lesz. A templom kiváló akusztikájának köszönhetően hangversenyek, neutrális belső tere pedig művészeti galériáknak adhat otthont, a romkert az innovatív megoldásokkal feléledő városi dísztóval kiegészülve egy modern kulturális rekreációs teret képez. A területen sportolásra és játékra alkalmas funkciókat is telepítenek.
Az „öko-folyosó” másik súlyponti eleme a Szent Benedek hegy és környéke, ahol felújítják a sétányt a hegy gerincén, megvalósul a Domokos kolostorrom az ún. Margit romok bemutathatóvá tétele, amely parkjával együtt egy gazdagon telepített virágoskerttel is kiegészül. A hegy másik oldalán a patak folyását követve a „Szerelem sziget” és a Püspöki pihenő klasszikus barokk épülete és kertje kap új külsőt, ahol közösségi terek és a térségi kerékpáros forgalom központjában szolgáltatási és turisztikai információs központ is létesül.