A regionális rendezvényen egész napos konferenciát szenteltek a hazai és regionális turisztikai befektetéseknek. A rendezvényen Somogyi Zoltán turisztikai államtitkár hangsúlyozta, hogy az Új Magyarország Fejlesztési Tervben nem lesznek külön turisztikai fejlesztési pályázatok csak hazai forrásokra támaszkodva (kivételt a tavaly kezdődött műemlékfürdő-program jelent), hanem uniós programok keretében lehet turisztikai fejlesztési forrásokhoz jutni. Az idegenforgalmi befektetések hazai, európai és világtrendjeit Jancsik András egyetemi tanár, Puczkó László kutató, Német Richárd tanácsadó és Niklai Ákos, a Szállodaszövetség tiszteletbeli elnöke mutatta be. Az érdeklődők később konkrét horvátországi, vajdasági és bulgáriai turisztikai befektetési lehetőségekről, illetve a Szob térségébe tervezett Gastroland projektről is hallhattak. Nádasi Tamás az Aquaprofit Zrt. ügyvezető igazgatója egy komplex termékfejlesztési megaprojekt megvalósítását sürgette, amely egyaránt magába foglalja a termálkincs balneológiai és geofizikai hasznosítását. Molnár László, az EconoConsult Kft. ügyvezetőjének egyik legfontosabb gondolata az volt, hogy gondos innovatív munkával a hátrányos helyzetben lévő területek fürdői is fejleszthetők, oly módon, hogy költségeik megtérüljenek. Talpas János a romániai INCDT képviseletében országának turisztikai helyzetét és lehetőségeit ismertette. Galla Gábor, az MT Zrt. vezérigazgatója hangsúlyozta, az egészségturizmus a jövőben is a nemzeti turisztikai marketing középpontjában áll. A konferencia résztvevői megismerkedhettek a Zalalövőre tervezett tematikus római fürdő nagyszabású projektjével, amelynek megvalósításához a II. NFT-ből igényelnének forrásokat a befektetők. A Hévíz Gyógyfürdő és Szent András Reumakórház Kht. 15 évre szóló 19 milliárdos fejlesztési tervéhez szintén pályázna a hamarosan megnyíló uniós támogatásokra. Még az idén átadják a 4,8 milliárd forintból megújuló Egerszalóki fürdőt – tájékoztatott Farkas Imre, a Szalók Holding ügyvezetője. A konferencia záró előadásában Németh István, a Pannon Termál Klaszter elnöke ismertette a nyugat-dunántúli fürdők közti több éves együttműködés eredményeit. A rendezvényről szóló részletes beszámolónkat októberi lapszámunkban olvashatják.
Turisztikai fejlesztési lehetőségek itthon és a régióban
A múlt héten első ízben rendezték meg Budapesten a REevolutio Közép- és Délkelet-Európai Fejlesztési és Befektetési Kiállítást, Projekt Vásárt és Pályázati Fórumot, amely lehetőséget kínált projektek és fejlesztők, fejlesztők és befektetők egymásra találására.
Egy korty Ázsia reggelire
Kulturális ízkavalkáddal hódít az új belvárosi brunchozó.
Művészet és vendéglátás a Káli-medencében
A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.
Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen?
A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.
Szállodatörténelmet ír a Hunguest
480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott
Ráborították az asztalt a Bookingra
A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.
Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban
A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.
A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése
A párizsi Ritz alkalmazottainak volt néhány izgalmas órája, mire egy porszívózsákból előkerült az ellopottnak hitt ékszer.
Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten
A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.
Vendégélmény fokozása az AR segítségével
A vendéglátóipar mindig is élen járt az új technológiák bevezetésében a vendégélmény fokozása érdekében. A mobil bejelentkezéstől a személyre szabott szolgáltatásokig a szállodák folyamatosan innovatív módokat keresnek ügyfeleik kielégítésére. Az egyik technológia, amely forradalmasíthatja a vendéglátást, az a kiterjesztett valóság (AR).
Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata
A Hunguest Hotels megújult arculata elnyerte a Német Formatervezési Tanács által alapított German Design Award 2024 díjat a márkaidentitás kategóriában.
Interjú
Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.