A 160 oldalas, több mint 240 színes fotóval illusztrált könyv 12 fejezetben, 10 szerző írásán keresztül mutatja be a megyét. Élvezetes, könnyedebb, olvasmányos formában ír Zala megye értékeiről a kötet - fogalmazott a könyvbemutató után Manninger Jenő, a megyei közgyűlés elnöke. A kötet szerzői a helyi múzeum munkatársai mellett idegenforgalmi, természetvédelmi, művelődésügyi szakemberek. Két fejezetben kronológiai sorrendben mutatják be a megye történetét és ugyancsak két fejezet szól az épített örökségekről, a megyében található legjellegzetesebb építményekről - mondta el Kostyál László, a kötet szerkesztője az MTI-nek.
A leírások építészeti trendeket mutatnak be, amelyben végigkövethető a településszerkezet változása, módosulása is. Önálló fejezet foglalkozik a képzőművészeti örökséggel. A leírást "a művész maga stílus" elv alapján állította össze Kostyál László, ezért nemcsak az alkotásokra támaszkodott, hanem inkább az adott kor képviselőit, képzőművészeit jelenítette meg. A természeti örökséget feldolgozó részben a szakember leírása mellett színpompás védett virágok fotói láthatók.
A néprajzi, gasztronómiai fejezetek a göcseji hagyományokat mutatják be. A paraszti világot ábrázoló fotók mellett azt is megtudhatjuk, hogy kétszáz évvel ezelőtt a nagy munkák idején közkedveltek voltak a savanyú levesek, de vacsorára inkább tejes leves, kása, főtt krumpli, saláta volt a menü. Az elit réteg ezek helyett inkább sülteket fogyasztott, amelyek a parasztok asztalára inkább csak vasár- vagy ünnepnap kerültek.
A megye múzeumait, hagyományőrző rendezvényeit leíró rész akár programajánló is lehet - említette meg Kostyál László, hozzátéve, hogy a turisztika fejezet más összefüggésben, dióhéjban összefoglalva írja le a megyében látható legérdekesebb helyszíneket, mintegy túraajánlatokat adva gyalogosoknak, kerékpárosoknak, zarándokoknak. A kötetet a megyei közgyűlés finanszírozásával a megyei múzeum adta ki 2 ezer példányban. (MTI)