Baracskai József, a Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács (NYDRFT) tagja közölte: Lenti a városháza energia-racionalizálással egybekötött, közel 70 millió forintos felújításához nyert 50 millió forintot a kisvárosi fejlesztések pályázatán.
Ugyanebből a keretből Zalakaros az 59 millió forintért megvalósuló fürdősétány-felújításhoz, információs pont és elárusító hely építéséhez kapott szintén közel 50 milliós támogatást.
Mohácsi József, a térség szocialista országgyűlési képviselője elmondta: a zalakarosi fejlesztés az autóbusz-pályaudvar és a Gránit Gyógyfürdő közötti gyalogos és kerékpárút, valamint a környező zöldterület megújítását teszi lehetővé.
A várhatóan márciusban kezdődő munkálatok számítások szerint májusra, az idegenforgalmi szezon kezdetére be is fejeződnek.
Szirtes Lajos, Zalakaros polgármestere arról számolt be, hogy a fürdőváros számos nyertes pályázatával egymásra épülő fejlesztéseket valósít meg, amelyek nemcsak közvetlenül idegenforgalmi területeket érintenek, de a szennyvízberuházással és az iskola-óvoda felújításával, valamint az újonnan kialakított bölcsőde építésével a helyben lakók életkörülményeit is javítják.
A polgármester elmondta: a város idegenforgalmi adóból származó bevétele idén várhatóan nem csökken, sőt kissé meghaladja a tavalyi, 120 millió forintos összeget, a gazdasági válság hatása azonban megmutatkozik a magánberuházások elhúzódásában.
Az egyik kisebb szálloda bővítése ugyan megkezdődött, és - az évekkel ezelőtt megszüntetett töltőállomás után - épül a város első benzinkútja, de több szállodaépítés is késedelmet szenved.
Zalakaroson ebben az évben nem tudták megkezdeni három, már jogerős építési engedéllyel rendelkező hotel építési munkálatait, ezek révén pedig együttesen mintegy 500 szobával bővülne a szálláskapacitás. Szirtes Lajos azt mondta: a négycsillagos szállodák beruházói közül az egyikkel egyéves haladékról állapodtak meg, kettő esetében pedig tudomása szerint a hitellehetőségek nehezítik az építkezés megindítását.(MTI)