A városrehabilitációs programok kiemelt helyen szerepelnek az uniós fejlesztési források felhasználásakor. Fontos beruházások ugyanis ezek: túl azon, hogy élénkítik az idegenforgalmat és a helyi gazdaságot, erősítik egy-egy város vonzerejét, élhetőbbé is teszik a településeket szerte az országban. A 2004–2006-os időszak Nemzeti Fejlesztési Tervének részeként összesen 24,5 milliárd forint jutott városrehabilitációs programokra. Az Új Magyarország Fejlesztési Terv (ÚMFT) részeként csak 2007 és 2010 között ennek az összegnek a nyolcszorosát, csaknem 200 milliárd forintot fordíthatunk a települések megújítására a régiókban.
E keret egy jelentős részéről már döntés is született. Az ÚMFT keretében kisléptékű településfejlesztésre eddig 196 nyertes pályázó 9,2 milliárd forintot tudhat a magáénak, s a nyár elején már újabb 10 milliárdos keretre jelentek meg a regionális pályázatok e témakörben. A szociális városrehabilitációra benyújtott pályázatok közül eddig 20 projekt jutott a második fordulóba, mintegy 11,3 milliárd forintos uniós támogatással, a funkcióbővítő városrehabilitációs projektek közül pedig 55,9 milliárd forint értékben 78 pályázatot juttattak a második fordulóba a szakmai bírálók. A megyei jogú városok rehabilitációja kiemelt projektek keretében valósulhat meg – eddig 16 projekt támogatásáról született az első fordulóban döntés, s több projekt már a második fordulón is túljutva a szerződéskötésnél tart.
Ilyen projekt a győri Széchenyi tér és környezetének megújítása is. Győr legszebb tere a jelenlegi állapotában nem alkalmas arra, hogy vonzó idegenforgalmi látványosság legyen, és hogy a kereskedőknek, illetve a vendéglátósoknak érdemes legyen új üzleteket nyitni a környéken. A most induló, 1,9 milliárd forintos összköltségű, közel 900 millió forintos európai uniós támogatással megvalósuló beruházás részeként azonban 2010 májusára új ruhát ölt a győri belváros. Csaknem 6 és félezer négyzetméteres terület kap új térburkolatot és utcabútorokat, valamint szökőkutat építenek és díszkivilágítást telepítenek a téren. A program részeként 200 fős udvari rendezvénytérrel bővül a Xantus János Múzeum, megújul a bencés rendház által üzemeltetett műemlék patika, valamint a Szent Ignác bencés templom és perjelség homlokzata, emellett teljesen felújítják és vendéglátó- valamint szolgáltató egységek elhelyezésére alkalmassá teszik a Lloyd-épületet is. Mindezen túl 2 300 négyzetméternyi új helyiséggel bővül a győri belváros irodai kínálata is.