A különböző női életciklusokban jelentősen módosul a tápanyag- és folyadékszükséglet; ez leginkább a babavárás időszakában változik számottevően. A várandósság alatt nagyjából napi 3 decivel, a szoptatás alatt akár 1 literrel is megnő a kismamák folyadékigénye. Érdemes a havi ciklus idején is egy pohár folyadékkal megnövelni a napi folyadékbevitelt, hiszen ilyenkor a hormonális változások, a kissé megemelkedett testhőmérséklet és a szervezet nagyobb folyadékvisszatartó ereje indokolttá teszik ezt.
A menopauza idején pedig sorra jönnek elő a problémák: a bőr rugalmasságának csökkenése, a ráncok, szemölcsök, pigmentfoltok megjelenése, az érzékszervek romlása. A megfelelő mennyiségű folyadékbevitel ezeknek az enyhítésében, illetve a késleltetésében is nagy segítség lehet.
Alakformálás és háztartási munka
A nők általában az alakjukra, így a mozgásra is odafigyelnek, ami kihat a folyadékfogyasztásukra. Az intenzív sportolásnál nemcsak a vizet, hanem az izzadással elvesztett ásványi sókat is pótolni kell. Ezzel többek között élvezetesebbé és kevésbé megerőltetőbbé tehetjük a mozgást. A nagyobb fizikai igénybevételt jelentő, izzasztó háztartási vagy kerti munkánál, ugyancsak figyelni kell a pótlására – persze fizikai aktivitásnak tekinthető, ha a kisbaba után kell loholni egész nap.
„Az italválasztásunknál a tápanyagszükségletünket is érdemes figyelembe venni.” – tanácsolja Antal Emese, az EHI hazai szakértője.
Ezen a linken még tovább ihatjuk a Táfelspicc szavait.