A tizenkétezer lakosú Barcs dinamikusan fejlődő Somogy megyei kisváros a magyar-horvát határnál, a Dráva partján. Feigli Ferenc polgármester, aki egyben a Dél-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács (DDRFT) elnöke is, a Gazdasági Tükörkép Magazinnak úgy fogalmazott: a település minden fontos uniós gazdaságélénkítő, intézményfejlesztő pályázaton részt vett az elmúlt időszakban. Ennek is köszönhető, hogy a Barcsi Gyógyfürdő bővítésére benyújtott tender révén a napokban készült el a létesítmény fejlesztése, 178 millió forint összegben. A tavaly szeptemberben indult beruházás során valósult meg a kültéri élménymedence és a fedett uszoda "vízi összeköttetése", a teljes gyógyászati rész új helyre költöztetése.
A gyógyászati rész helyén egy 100 négyzetméteres gyógymedencét építettek, emellett a finn, az infraszauna, a gőzkamra, a merülőkád és taposó kialakításával már a legmagasabb igényeket kielégítő szolgáltatásokat is biztosítani tudják. Sőt egy 72 férőhelyes panzió is épül a fürdő szomszédságában, valamint egy háromcsillagos, rendkívül magas igényt kielégítő, kétszáz férőhelyes kemping átadását tervezik július végi átadással.
- Mindezen felül, reményeink szerint, márciusban megkezdődik az a 6,5 milliárd forintos beruházás, amelynek befejeztével egy 320 férőhelyes, négycsillagos gyógyszálló áll majd a fürdő szomszédságában. A létesítmény tengerparti plázst varázsol a vendégeknek 1500 négyzetméternyi vízfelület mellett, igen magas színvonalú egészségügyi szolgáltatással egyetemben - tette hozzá Feigli Ferenc.
A polgármester hangsúlyozta: az 1350 méteren 70 fokos, a felső magasságban pedig 53 fokos termálvíznek köszönhetően 2006-ban épült fel a Barcsi Gyógyfürdő, amely tavaly 170 ezer vendéget fogadott. Bíznak benne, hogy - elsősorban a fejlesztéseknek köszönhetően ez a szám az idén 220 ezerre növekszik.
Mivel a település a határ mentén fekszik, a fürdő nagyon közkedvelt déli szomszédaink körében is. A létesítmény vendégforgalmának több mint negyven százalékát a horvátok teszik ki.
- Míg a kilencvenes években a bevásárlóturizmus célpontja volt a város, addig napjainkra, a gyógyfürdő megépülésével, a Dráva használatbavételével, a kikötő kiépítésével, a sétahajózási lehetőséggel, horgászattal, vadászattal, a kerékpárúttal, a lovas turizmussal, a Duna-Dráva Nemzeti Park növény- és állatvilágának megismertetésével olyan egyedülálló komplex programot tudunk nyújtani a térségben, ami a jövőben a turizmus még nagyobb élénkítését teszi lehetővé - emelte ki a város vezetője.
A településen más jellegű fejlesztések is folynak: letették a járóbeteg-ellátó központ - amely működése során az egynapos sebészeti szolgáltatást is magában foglalja majd - alapkövét. Ennek a beruházásnak a műszaki átadása ez év végére várható. Egy 1,2 milliárd forintos pályázati forrásnak köszönhetően pedig hamarosan felújíthatják a város oktatási intézményeit, ezzel 1600 gyereknek biztosítanak majd jobb körülményeket.
Barcs és környéke a leghátrányosabb térségek közé tartozik. Feigli Ferenc vallja, ezért a legfontosabb, hogy minden fejlesztéssel munkahelyet teremtsenek. A fent említett szálloda 150 főt foglalkoztat majd, a fürdőben hetvenen dolgoznak, a panzióban és a kempingben összesen 30 fő helyezkedhet el.
A somogyi településen az országos viszonylatban is magas munkanélküliséget közmunkaprogrammal enyhítik: az elkövetkezendő időszakban 300 embert foglalkoztatnak. Barcson mindent elkövetnek azért, hogy a programot képzéssel együtt valósítsák meg. (Forrás: Gazdasági Tükör)
Barcs kincse a gyógyvíz
Barcs az elmúlt időszakban jól használta ki az uniós pályázatok adta lehetőségeket, s ennek révén a település polgármestere szerint a jelenleginél még élhetőbb, még dinamikusabb, kedvezőbb munkanélküliségi rátát felmutató várossá, kistérséggé válhat.

Két új magyar szálláshely a világ fenntartható turizmusának térképén
Két észak-magyarországi szálláshely nyerte el ma a nemzetközi Good Travel Seal minősítést, amelyet a világ egyik vezető fenntarthatósági turisztikai értékelőrendszereként tartanak számon.

MSZÉSZ márciusi trendriport – kevesebb belföldi vendég, mint tavaly
Márciusi trendriport a KSH adatai alapján.

Brandváltás ennél a patinás fővárosi szállodánál
A Mövenpick bejelentette a Mövenpick Hotel Budapest Centre megnyitását.

Hunguest hotelek Hévízen: wellness és kikapcsolódás egy helyen
A Hunguest Hotels szállodaláncnál a lánc számos szállodája teljes körűen megújult, köztük hévízi egységeik is.

Újra nyitva a családok és a wellness rajongók kedvence: a Hunguest Flóra
Évekkel ezelőtt, fejlesztés céljából zárt be az egri Hunguest Hotel Flóra azért, hogy 2024. december 18-án megújult külsővel és belsővel születhessen újjá.

A szállodások keleti régióülésére készül a megújult Hunguest Béke
Május 7-én a nemrég újranyitott hajdúszoboszlói Hunguest Béke szállodában rendezik meg a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének (MSZÉSZ) keleti régióülését.

Igazgatóváltás a Dorothea Hotel élén
Az ötcsillagos budapesti belvárosi ház vezetése 2025 március elsejétől változott.

Új ötcsillagos ház nyílik Hévízen
Az ötcsillagos szállodában a vendégeket nem csak a luxus legmagasabb foka, hanem valódi testi-lelki feltöltődés várja.

Boeingből luxushotel
Felix Demin 2023 végén nyitotta meg a világ egyik legkülönlegesebb szálláshelyét: a Private Jet Villát.

Pihenés és konferenciaélet újratöltve: nyitva Hajdúszoboszló ikonikus szállodája
A ház az elmúlt években teljesen megújult: a teljes felújtásnak köszönhetően modern külsővel és elegáns belső tereivel várja ismét vendégeit.
Interjú

Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.