Tavalyi győzteseinket meglátogató programunkon, a zsűri tagjaival közösen most ide, az Erzsébet-híd pesti oldalán álló, a szemközti Gellérthegy örökpanorámájában gyönyörködő luxushotelbe látogattunk el, hogy megtudjuk, mennyire számít egy pesti ötcsillagos ház esetén, ha díjakkal halmozza el a szakma - nemzetközi zsűri bírálat eredményeként és komoly versenytársak esetén.
Az év Klasszis TopDesign kávézója 2022: Matild Café & Cabaret Budapest
Az az igazság, mondják vendéglátóink - miközben egyik tavaly díjazott helyükre, a Matild Café-ban ülünk le, amely jelenleg elegáns, élőzenés, természetesen a külsős vendégek számára is nyitott kávéházként üzemel, azonban hamarosan a látványos revüestek is visszatérnek -, hogy egy rangos díj amellett, hogy büszkeséggel tölti el mindannyiukat, másfelől azonban nagy felelősséggel jár. Hiszen a díj kommunikációja, közzététele után jogos elvárás a vendégek részéről, hogy ők is megbizonyosodjanak arról, most épp valóban egy kitüntetett, rangos helyen tartózkodnak.
Miközben vendéglátóink azt tanácsolják, kóstoljuk meg a híres Matild szeletet (amelyet a ház névadójáról neveztek el, hiszen a híd mindkét oldalán magasodó palotapárt eredetileg Klotild Mária szász-koburgi és gothai főhercegnéről nevezték el, de egy idő után a köznyelv a déli épületet átkeresztelte Matildnak azért, hogy a palotákat megkülönböztessék egymástól), mellé kávét, limonádét kérünk, és közben egy rangos díj súlyáról beszélgetünk.
Kiderül, a Matild csapata annyiban vannak könnyebb helyzetben más kitüntetett vendégváróhelyekhez képest, hogy mivel történelmi épületről, műemlékileg védett falakról van szó, ráadásul egy nemzetközi brandhez, a Marriott luxus márkájához tartoznak, ezért évente két alkalommal szigorú (anonim) auditnak részesei. Amelynek során az ellenőrök egy hosszú lista alapján többek közt azt is vizsgálják, mennyire vigyáznak a ház értékeire, mennyire valósul meg az állagmegóvás.
Az év Klasszis TopDesign fővárosi szálláshelye 2022: Matild Palace Budapest
Nem csak a ház története rendkívüli és mesébe illő, hanem az öt éven megvalósuló teljes átalakítási munkák sem voltak éppen hétköznapiak. Amelynek design feladatait az MKV Design és a stúdió alapítója, Maria Katsarou Vafiadis olyan lelkiismeretesen végezte el, mesélik vendéglátóink a közös kávézás alatt, hogy eredetileg, amikor a belsőépítészhölgy és csapata tervükkel elnyerték a munkát, majd utána a helyszínre érkeztek, és meglátták az a miliőt, azt a környezetet, amibe tervük megvalósulásra kerül – újraterveztek mindent, mert úgy érezték, a korábbi koncepció nem tükrözi vissza azt, amit ez a csodálatos épület megérdemel.
„A dizájnnarratíva, amelyet erre a csodálatos palotára megalkottunk, a helyi kultúrában kell, hogy gyökerezzék, és ez az érzés a projekt minden elemét át kell, hogy járja”, fogalmazta meg az MKV Design alapító-vezető tervezője, Maria Vafiadis.
És valóban. A szálloda egyedi dizájnmegoldásai egy karakteres, nagyon is nyomon követhető narratívát közvetítenek, amely varázslatos időutazásra csábít mindenkit, aki e házba betér. A történelmi bejárat passzázsát porcelánelemekből álló csillár díszíti, az egész épületben sorra előjönnek a türkiz, az arany és a réz árnyalatai. A lobby és a recepció nyugalmat és eleganciát áraszt, a lobbyban ott függ a Főhercegné hatalmas portréja, mindenütt történelmi fotók vezetik a szemet a falakon. A középpontban pedig egy elegáns, egyedi csillár lóg, amely olyan különleges ékszerre emlékezteti a látogatót, amelyet a Habsburg család női tagjai, köztük a Főhercegné is hordhatott.
És akkor, a közös terek taglalása után még nem szóltunk a ház vendégszobáinak szépségéről egy szót sem.
Az év Klasszis TopDesign vendégszobája 2022: Matild Palace Budapest
Pedig nem csak a közösségi terek és a ház designmegoldásai, hanem az egyedi vendégszobák is győzelmet hoztak a háznak tavalyi versenyünkön. Végig is járjuk ezeket, megnézve, hogy néznek ki ma, miként fogadják lakóikat. Persze, nem mindegyikbe kopogtatunk, majd nyitunk be vendéglátóinkkal közösen a mesterkulccsal, hiszen a 111 elegánsan berendezett signature szoba, valamint a 19 db (!) lakosztály elvenné az egész elkövetkező 24 órát – és egyáltalán nem mellesleg a ház nagyrésze lakott -, hanem megtekintünk mindegyikből 1-1 pregnáns képviselőt.
A főhercegnői lakosztály nevéhez méltóan nagyúri – innen a kilátás a hídra és a szemközt lévő Budára valóban fejedelmi. Ami viszont elsőre feltűnik: az a csend. Hiába dübörögnek alattunk valószínűleg a csúcsforgalomban a járművek – a lakosztályba ebből semmi nem hallatszik fel.
A legtöbb vendégszoba különben, halljuk háznézés közben, óriási belmagassággal rendelkezik, mindegyik páratlanul részletgazdag és szecessziós jegyekkel teli. Kézműves, népi motívumok is szerepelnek az ágyfejvégeken, tradicionálisan magyar a halszálka mintás parketta, különleges hímzésekkel díszítettek a párnák és mindenütt elegáns kristálylámpák ontják a fényt. A szobák fürdőiben a spa-hatás érződik, megidézve a híres magyar termálfürdőket: olasz öntött fürdőkáddal felszereltek, itt-ott aranydíszítésekkel, türkiz üvegmozaikokkal tarkítottak. A fürdőket díszítő fehér márvány a luxus élményét biztosítják.
A lakosztályok esetén pedig mindezt a luxusérzést szorozzuk még meg hárommal. Mi Maria Klotild Főhercegné privát apartmanját néztük meg – ez az egy, amelyik éppen nem volt foglalt. Itt tágas hálószoba, nappali, két fürdőszoba, külön dolgozószoba várja a vendéget, a bútorok stílusa a modern összeölelkezése az antikkal. Elegáns csillárok, kézzel készített üvegmozaikok, döbbenetes rajzolatú márványlapok a falakon, a régi időkre emlékeztető fapadlózat hozza bárkinek, aki idelátogat, vagy olyan szerencsés, hogy kibérli ezt a lakosztályt – a királyi luxus élményét.
Forrás: Turizmus Online