Korábban már írtunk arról, hogy a Magyar Utazásszervezők és Utazásközvetítők Szövetsége a pénzügyminiszternek címzett levelében részletes példákkal alátámasztva bemutatta, hogy a február 1. óta érvényben lévő, és a július 1-től bevezetett ÁFA törvénymódosítás miért hátrányos az utazási vállalkozások részére.
A pénzügyminiszter egy szakmai találkozó során ígéretet tett a MUISZ elnökének, Molnár Gabriellának, hogy a közeli napokban sor kerülhet a PM illetékeseivel az utazási irodákat hátrányosan érintő ÁFA probléma teljeskörű megvitatására.
A találkozóra - mint Molnár Gabriellától megtudtuk -, július végén kerül sor. Azonban addig is a MUISZ beutaztató irodái megbeszélést folytattak a Turisztikai szakállamtitkárság illetékes munkatársával annak érdekében, hogy a Szakállamtitkárság a Pénzügyminisztériumnál az irodák szempontjait, érdekeit szem előtt tartva tudjon lobby-tevékenységet folytatni.
A találkozó résztvevői közös álláspontot alakítottak ki az elérendő célokat illetően. Az egyik legfontosabb az volt, hogy javaslattal álljanak elő arról, hogy az utaztatók továbbra is árrésük után fizethessék az áfát, és ne a teljes csomag után. Július 1-től ugyanis az utaztatókra nem a 18 százalékos kulcs vonatkozik a szállásdíj-áfa esetében, hanem a szállást is magában foglaló utazási csomag 25 százalékos áfájával kell kalkulálniuk. Visszaigényelni azonban csak 18 százalékot tudnak.