A rendezvényen több olyan informatikai fejlesztés is debütált, amelyik hasznos lehet a múzeumok, turisztikai szolgáltatók számára. Ilyen például az a bérelhető, érintőképernyős konzol, amely idegenvezetési, navigációs és programajánló szolgáltatást nyújt a felhasználók számára, és akár egy múzeum teljes tárlatvezetési programjával is feltölthető. A Pocket Guide célja, hogy turisztikai szolgáltatást nyújtson azoknak az egyéni turistáknak a számára, akik nem vesznek részt társas túrákon, és nem veszik igénybe utazási irodák szolgáltatásait. A városkalauz szolgáltatás nemcsak a bérelhető konzolon, de egyes autós navigációs rendszereken és okos telefonokon is elérhető.
A Magyar Tudományos Akadémia Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézete által kifejlesztett, Európában is úttörőnek számító szoftver és az arra épülő szolgáltatás Budapest után 2009 második félévében vidéki nagyvárosokban is elérhető lesz, és magában foglalja majd azok vonzáskörzetének turisztikai adatbázisát, 2009 májusától pedig Prágában, Bécsben és Varsóban is debütál. A konzolok szállodákban, Tourinform irodákban, reptereken, utazási irodákban, buszos túrák kiindulópontjain, múzeumokban, később pedig nyilvános pavilonokban lesznek bérelhetők, és a szolgáltatókat jutalékkal teszik érdekeltté, hogy ajánlják a Pocket Guide-ot.
Ugyancsak vadonatúj fejlesztés az a szoftver, amellyel interaktív módon – panorámaképek, hagyományos fotók, szövegek, hangok, videók –segítségével – bemutathatók épületek, műemlékek, múzeumi tárlatok, vendéglátóhelyek, szállodák, stb. A 3dtúra névre keresztelt magyar fejlesztés kitalálója szerint alkalmas arra, hogy akár a 2009-es Kulturális Év teljes múzeumi anyagát felölelje és kedvcsinálóként a turisták elé tárja.