A Thomas Cook brit-német utazásszervező cégóriásban többségi tulajdonnal rendelkező Arcandor júniusban vált fizetésképtelenné, azóta folyamatos találgatások övezik a túraszervező sorsát. A német média több alkalommal is beszámolt arról, hogy a fizetésképtelenné vált holdingnak hitelező bankok által alkotott konzorcium (RBS, Commerzbank és a Bayern LB) el kívánja adni a Thomas Cook részvényeket, hogy így jussanak a pénzükhöz.
Most úgy tűnik a konzorcium szeptember elején értékesíti a tulajdonában lévő 43,9 százalékos részvénypakettet. További 8.9%-ot más befektetők birtokolnak, akik korábban éltek jogaikkal, és Arcandor-kötvényeiket Thomas Cook-részvényre cserélték. A bankok reményei szerint 940 millió euróra sikerül feltornázni a Thomas Cook részvények eladásából származó bevételeiket, ami fedezi azokat a hiteleket, amelyeket az Arcandor vett fel tőlük.
A Thomas Cook ügyvezetője, Manny Fontenla-Novoa korábban hangsúlyozta, hogy jobban örülne annak, ha tőzsdére vinnék a cég részvényeit, minthogy egy nagy beruházónak eladják. Szerencséjére az elmúlt hetekben a vevőkeresés nem járt sikerrel. Versenytársuk, a Rewe szívesen felvásárolta volna a Cook-ot, de nem tudta kifizetni a 4 milliárdos vételárat, így tehát marad a részvények piacra dobása.
A Cook számára a részvények értékesítése egy korszak végét jelenti, hiszen megszűnik a német többségi tulajdoni viszony, és a cég újra független brit társaságként működik majd. A Thomas Cook Germany számára ezzel együtt jó hír, hogy nem vásárolja fel versenytársa a Rewe. Így sem őt, sem a Rewet nem fenyegeti létszámleépítés, illetve változtatások a menedzsmentben. Ezzel megmarad a TUI-Thomas Cook-Rewe piacvezető szentháromság a német piacon, ami a verseny szempontjából előnyös mind a fogyasztók mind az utazási irodák, légitársaságok és hotelek számára.