Mint arról a Hangar.no norvég szakportál beszámolt felújítaná a Malév oslói járatát jövő évi nyári menetrend életbelépésével. Magyarország és Norvégia között jelenleg a Norwegian üzemeltet csak direkt járatokat.
Frank Holton, a Dán Repülőtér Irányítási Hatóság igazgatója a Takeoffnak elmondta: a Malév heti két járat indítását tervezi Budapest és Billund között. Meg nem erősített értesülések szerint a Malév már a leszállási résidők igénylésénél tart, ami gyakorlatilag a járatindítás egyik utolsó fázisa.
Skandinávia fontos küldő piaca Magyarországnak. A zömmel egyénileg érkező vendégek éves szinten több százezer, nagyságrendileg az Egyesült-Királyság számaival megegyező vendégéjszakát töltenek nálunk.