A tanácskozáson az államot Kovács Miklós, az Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztérium szakállamtitkára és Szűcs Balázs, a Magyar Turizmus Zrt. vezérigazgató-helyettese, a szakmai szervezeteket (MUISZ, MSZSZ) egy-egy delegált, a főváros kerületeit Kalászi Hajnalka (Belváros-Lipótváros Önkormányzat), a fővárost pedig Ikvai-Szabó Imre főpolgármester-helyettes képviselte.
Kovács Miklós beszámolt a közép-magyarországi régióra jutó uniós támogatások nagyságrendjéről és kiírásairól. 2007-13 között 29 milliárd forint jut kifejezetten turisztikai célokra, és ezt szinte teljes egészében (22 milliárd) a pályázatok nélküli nagyprojektek megvalósítására fordítják. (Budavári Palota, Szépművészeti Múzeum bővítése, műemlék-fürdők felújítása, a Gödöllői Királyi Kastély további restaurálása.) A maradék összegre vonatkozó pályázatoknál a támogatói intenzitás Budapest, ill. környéke esetén eltérő, Budapesten a legkisebb. A turisztikai vonzerő- és termékfejlesztési pályázatok beadási határideje március 30. A fogadóképesség növelése pályázatra szálláshelyek létesítése és bővítése, valamint kongresszusi és látogató központok építése céljából lehet pályázni, kivétel Budapest, ahol szállásfejlesztés nem támogatható. Ennek beadási határideje május 12. A turisztikai szervezetrendszer kiépítésére áprilisban írják ki a pályázatokat. A rendezvényeket a régióra jutó turisztikai célelőirányzatból támogatják.
Rusznák Imre, a Budapest–Közép-Dunavidéki RIB elnöke 190 millió támogatási keret elosztását ismertette. Az idei és a következő év első negyedévének rendezvényeire március 1-jéig nyújtható be pályázat, összesen 105 milliós keretre. Marketingakciókra és kiadványokra 40 millió, utazási irodák és Tourinform-irodák technikai felszereltségének javítására 30 millió, új termékek, tematikus útvonalak létrehozására 20 millió támogatás ítélhető meg.
A főváros 512 milliárd forintból gazdálkodhat 2008-ban, jelentette be Ikvai-Szabó Imre. A bevételek azonban 53-47 százalékban a kerületek és a főváros között oszlanak meg. A turizmusra fordítható források nőttek, a Budapesti Turisztikai Szolgáltató Kht. (BTH) büdzséje 450 millió (19%-kal több mint 2007-ben), és 74,8 millióra nőtt az Idegenforgalmi Bizottság által szétosztható támogatási összeg is. Újdonság, hogy bár a nagyrendezvények támogatását csak áprilisban döntik el, de még idén novemberben a 2009 évit is meghatározzák. A tervek szerint megfelelő feltételekkel és garanciákkal 3 évre kötnek támogatási szerződést, és a BTH is több évre előre meghatározott keretet kaphatna. Budapest 35 millióval beszáll a Légi Marketing Alapba is.
A főváros PPP konstrukcióban több nagyszabású fejlesztést tervez. Támogatja a Műjégpálya rekonstrukciójához kapcsolódó átfogó fejlesztési programot, amelynek során többek között négyszintes mélygarázs létesülne a Felvonulási tér alatt. A Duna-part rendbetételét egy alapos műszaki felmérés előzné meg, és csak ennek ismeretében jelölnék ki az új nemzetközi hajóállomás helyét. A kerületekkel közösen továbbra is támogatják a „Budapest szíve” – belvárosi rendezési programot és a Városháza-fórum felépítését.
Kérdésekre adott válaszok kapcsán kiderült, hogy a Tüskecsarnok nem került a kiemelt nagyprojektek közé, pályázatot írnak ki megvalósítására. Nagy lendülettel folyik viszont a Közraktár-projekt, amelyet a CET Holding várhatóan 2010-ig valósít meg. A Rác-fürdő és az onnan induló új sikló megépítésének engedélyezési eljárása még mindig folyik. A kiemelt nagyprojektekről az Nemzeti Fejlesztési Ügynökség döntött, e tekintetben a turisztikai szakma véleményét nem kérték ki.
A TÉT ülését Fekete László, a BTH igazgatójának Budapest új turisztikai arculatáról és idei marketingterveiről szóló prezentációja zárta.
A testület ideiglenes munkaterve határidőkkel és felelősökkel kiegészülve hamarosan felkerül a főváros honlapjára.