A szakértők szerint ez a város már több mint száz-, mások szerint viszont több ezer éve áll a Temze-folyó partján, ugyanis az elmúlt évtizedekben római kori leletek egész sorát tártak fel a régészek ezen a környéken. Kingstonban sok a turista, hiszen Londonból vonattal, gépkocsival és hajóval is gyorsan elérhető úti cél. A nyári hetekben pedig különösen sok vendég pihen vagy ismerkedik a látványoságokkal ebben a városban.
A hét király és a szokatlan szoborcsoport
Sokan nem is gondolják, hogy ezen a településen mennyire él egy régről őrzött esemény emléke. Rég történt, hogy Kingstonban hét angol-szász uralkodót díszes ceremónia keretében koronáztak királlyá. A város központjában ma is ott áll az egy tornyú műemlék Mindenszentek temploma, ahol egykor a díszes szertartást végezték. Erre ma is büszkék a helybeliek, noha hosszú ideje már, hogy a koronát Londonba vitték át, ahol a Westminster székesegyházban tartják a nagy hagyományú eseményt.
A város központjában különösen nagy a mozgás. A helyi tanács irodája előtt láthatjuk azt a hatalmas követ, ahol valamikori hét uralkodó idejében használt pénzérmékből őriztek meg néhányat. A régi belvárosban a múltat idézik a fennmaradt díszes házak, de a korunk építészetét reprezentáló betonból és üvegből készült hatalmas épületek is sorakoznak egymás után. Vannak közöttük modern lakások, exkluzív üzletek, valamint több emeletes irodában cégek működnek. Úgy tartják, hogy London központjához hasonlóan a kingstoni főutcán sorakozó butikok, elárusító helyek színes árukínálata előkelő helyet foglal el a vásárlók körében.
A vásárlók utcájának végén pedig egy szokatlan szoborcsoport fogadja a látogatót. Tizenkét, ma már nem használt, angolosan piros telefonfülkét láthatunk dominószerűen megbillentve. Itt gyakran kattognak a fényképezőgépek; a turisták igyekeznek megörökíteni a különleges látványt. A város központjához közel találjuk a Richmond parkot, amely a régi királyok egyik kedvenc sétálóhelye volt, ma főleg a fiatalok látogatják.
Együtt régi és modern
Remek időtöltés a belváros közepén, az egykori kéttornyú városháza előtti téren naponta működő a piacra ellátogatni. Egyebek mellett halat, ékszereket, egzotikus- és helyi ételeket, továbbá különböző virágokat árulnak széles választékkal. A tér másik jellegzetessége, hogy gitáros utcazenészek szórakoztatják a közönséget. A régi házak és a Temzét átívelő híd a múltra emlékeztetnek.
A modern Kingstont viszont az új épületek és lakóházak jelzik színes virágokkal és parkokkal. Mindezek mellett a város jelentős forgalmú kikötővel is rendelkezik. Ilyenkor nyáridőben a turisták körében különösen népszerűek a sétahajók. Ám ezek közül is leginkább a régieket, a vízilapátokkal felszerelt, forgókerekes hajókat szeretik igazán, melyekkel Londonba utazhatnak. Ezért is érdemes volt felkapaszkodni az egyik járműre, mert alig több, mint egy óra, míg a brit fővárosba értünk az élmények sokaságában volt részünk. Amíg a hajó megérkezett a végállomsra láthattuk, hogy mennyire szép üdülőházakat emeltek a tulajdonosok a Temze két partján. Ezek ma turista szálláshelyek. De megszemlélhettük a vízpartról le nem mozduló, kitartó horgászokat is. Láttuk a mellettünk elhaladó, a vízen szorgalmasan lapátoló kajakosokat is, azt hogy mennyire élvezték ennek a sportnak a szépségeit. A part menti sétányokon pedig helybeliek és külföldi turisták járkáltak a délután napfényben, miközben a közeli kínai, indiain és olasz éttermekben, valamint a sörözőkben jó ételekkel és italokkal várták a vendégeket.
A fiatalok és a turisták szeretett városa
Megbizonyosodhattunk arról, hogy Kingston tehát egy szelet a múltból, gazdag jelennel, és növekvő idegenforgalommal. Jó volt itt elidőzni. Ez a város az egyetemével, a színházával, a múzeumaival különösen sok fiatalt vonz, akik szeretnek itt élni. Ahogy megtudtuk, évente főleg zenei fesztiválokat rendeznek, híres zenekarok fellépésével, de más kulturális programokat is kínálnak a vendégeknek.