Vancsura Miklós azt is hangsúlyozta, hogy a SZÉP kártya kialakítását és megvalósítását a Magyar Fürdőszövetség támogatja, mert remélik, hogy az egészségturizmus belföldi forgalma ezzel is növekedik. „Megtiszteltetésnek vettük volna, ha a Magyar Fürdőszövetséget is bevonják a SZÉP kártya előkészítésébe” - szögezte le.
A kétnapos közgyűlésen az is elhangzott, hogy a fogászati turizmus egy főre eső bevételei nagyságrendekkel meghaladják a balneoterápiából származó bevételeket, azonban a hazai, gyógyvizekre épülő komplex fürdőkúrák üzenete, hírértéke Európában igen jelentős,és a hazai fürdőturizmus a vidék legnagyobb kitörési lehetősége.
Bejelentették, hogy megalakult a Magyar Fürdőszövetség Önkormányzati Szakbizottsága, amely harmonizálja majd a tulajdonos önkormányzatok és a fürdők menedzsmentjének érdekérvényesítését, együttműködését.
Magyarországon több mint 300 gyógy-, élmény-, és strandfürdő, illetve uszoda működik. Ezek együttes éves forgalma 50-70 milliárd forint, és közvetlenül 25-30 ezer embernek ad munkát. Vancsura Miklós nehezményezte, hogy még ma is a 2007-es szinten fizeti az Országos Egészségbiztosítási Pénztár a gyógyfürdő-kúrákat, annak ellenére, hogy 2008 decemberében megegyeztek az új árakról.
A két napos közgyűlés végén Oros István, a sárospataki Végardó fürdő ügyvezető igazgatója átvehette a fürdő „négycsillagát” tanúsító oklevelét, és a szövetség több rendes-, pártoló-, illetve egyéni taggal is bővült.
„Kössünk dac és védszövetséget” - javasolta Vancsura Miklós, - „ha az időjárás jelentésben az szerepel, hogy rossz idő van, esik az eső, hangozzon el az is: de a magyarországi fürdőkben mindig kék az ég!”