A stadionfejlesztések visszafogásában a forráshiányon kívül annak is szerepe van, hogy az utóbbi időben országos szinten is egyre kevesebb szó esik nagy rendezvények, Európa-bajnokság vagy olimpia rendezéséről. A vidéki települések zömének a meglévő létesítmények fenntartása, a helyi csapatok működtetése nehézségekbe ütközik, hiszen a költségvetésben a sportcélú kiadásokat is meg kellett kurtítani. Pécsett, Kaposváron, Szombathelyen, de még Zalaegerszegen és Székesfehérváron is úgy vélik, néhány kisebb beruházáson, például műfüves pályák építésén, illetve a létesítmények karbantartásán kívül másba nem tudnak belevágni. Kaposváron és Zalaegerszegen az elmúlt hónapokban az okozta a legnagyobb gondot, hogy miként tartják életben a vállalkozói tőkéből megépült, ám becsődölt jégcsarnokokat. Az előbbinél végül a város vállalta a fenntartást, utóbbinál sikerült új üzemeltetőt találni.
Az ország több tucat településén az elmúlt években megépített, a helyi önkormányzat által fenntartott fürdőkomplexumok üzemeltetése okozza a legnagyobb gondot. A helyhatóságok most szembesülnek azzal, hogy nem elég pénzt szerezni a látványos programok megvalósítására, az uszodát, fürdőt - az emelkedő költségek és csökkenő fizetőképes kereslet mellett - fenn is kell tartani. A balatoni települések is kénytelenek voltak az utóbbi időben a fékre lépni, de ebben a térségben kicsit jobb a helyzet. A balatonfüredi önkormányzat például mobil műjégpályát építtetett a télen, s két új sportpálya építésébe is belefogtak.
Megtorpantak a vállalkozói tőkére alapuló sportcélú beruházások is, a Balatonnál szinte csak a szállodafejlesztések részeként akadnak ilyenek, ezek is a tervezettnél lassabban haladnak. A legnagyobb projekt, a sávolyi Balaton Ring is döcögve halad, noha tavaly júliusban az alapkő-letételi ünnepségen még úgy hírlett, 2009 szeptemberében már motoros világbajnoki futamot rendezhetnek ott. A válság azonban itt is közbeszólt: a nyilvánosság számára februárban derült ki, hogy a spanyol Sedesa-csoport beruházása idén már nem készül el, miután az engedélyezési eljárás elhúzódása is hátráltatta a munkákat. Ugyanakkor a kivitelező Grupo Milton a tavasszal már cáfolta, hogy kihátrálnának az ország egyik legnagyobb sportberuházásából, e hónap elején pedig a kivitelező cég megkapta az építési engedélyt, így ismét úgy tűnik, nincs akadálya a sávolyi program folytatásának, és a pálya 2010-re elkészülhet.
Továbbra is gondokkal küszködnek viszont a golfpálya-beruházások, az ország különböző pontjain megvalósuló mintegy fél tucat fejlesztés jelentős része lelassult vagy leállt, miután a finanszírozási háttér elbizonytalanodott (Napi, 2009. május 25.), jelentősebb pályaépítési tervekről sem tud a Magyar Golf Szövetség. A pénz híján megfeneklett tervek között van a svéd tulajdonban lévő Hungarian Golf Development Kft. csákberényi beruházása, a zalacsányi Zala Springs Resort golfpályájának megépítése és késik a Balatongyörök térségében, a Bece-hegy lábánál épülő Golf-Club Imperial Balaton megnyitása is. (Napi Gazdaság)