Az Executive Travel magazin olvasói a SIA első osztályát választották a legjobbnak, és őket nevezték meg a legjobbnak Ázsiában és a Csendes-óceán térségében. Az Euromoney elemzői és szerkesztői a SIA-t Ázsia legjobban vezetett vállalatává kiáltották ki, míg a Conde Nast Traveller UK szerint a SIA a legjobb üzleti légitársaság a világon. Az amerikai Travel & Leisure magazine 425 ezer előfizetője a világ legjobb nemzetközi légitársaságának választotta a SIA-t. A Singapore Airlines vezérigazgatója, Chew Choon Seng mégis azt hangsúlyozza, hogy „Munkánk során elsősorban nem az foglalkoztat minket, hogy díjakat nyerjünk. Egyszerűen csak a lehető legjobb légitársasági szolgáltatást kívánjuk nyújtani ügyfeleinknek. Egy olyan nehéz év után, amilyen a 2003-as volt, ezek az elismerések inspirálni fogják a vállalat dolgozóit, hogy továbbra is tegyenek meg mindent az ügyfelek igényeinek kielégítése érdekében”.
Élet a Raffles Classon
Szingapúr alapítójáról, Sir Stamford Rafflesről nevezték el a SIA business osztályát, ahol a hosszú távú járatokon a SpaceBed elnevezésű új luxusülésben pihenhetik ki a hosszú út fáradalmait az utasok. A számos hosszú távú útvonalon közlekedő Boeing Megatop 747-eseken a korábbi 58 helyett már csupán 50 ülés található a business osztályon, így jóval tágasabb a tér mindkét szinten. Az ülések kinyújtott állapotban 198 cm hosszúak, szélességük pedig eléri a 68,5 cm-t. Aki első alkalommal utazik a Frankfurt és Szingapúr közötti járaton, az utazás első órájában el lesz foglalva azzal, hogy kipróbálja, milyen kényelmi szolgáltatásokat nyújt számára a multifunkciós ülés. A mindentudó távirányító segítségével egy út során akár 3-4 játékfilmet is megtekinthet az előtte levő ülésbe épített monitoron, ha pedig elunná, akkor komoly zenetár és különböző videojátékok is a rendelkezésére állnak. A Krisworld nevű egyedülálló szórakoztatórendszer ugyanis összesen 400 fajta szórakozási lehetőséget kínál a levegőben. Az ülés sajátossága, hogy fej-, illetve háttámlája, továbbá ülőrésze külön-külön mozgatható. A elszállás után a gyönyörű légikisasszonyok kiosztják a gondtalan alváshoz nélkülözhetetlen szemárnyékolót, a meleg és kényelmes zoknit, majd a menükártyát, és folytatódik az utas álmélkodása. Háromféle főételből választhat, de előétel, desszert, sajt és gyümölcs is vár még rá az étkezés folyamán. A fogások mellé francia és olasz vörösborokat, német rizlinget kínálnak, a sajt mellé portóival kedveskednek.
Világméretű útvonalhálózat
Európában jelenleg kilenc nagyvárosba közlekednek a Singapore Airlines járatai Szingapúrból. Amszterdam, Athén, Koppenhága, London, Frankfurt, Manchester, Róma, Párizs és Zürich szolgálhat átszállópontként a Délkelet- Ázsiába tartó magyar utasoknak, bár jelenleg csak a frankfurti járatokat kínálják kedvezményes díjtételekkel honfitársainknak, a Lufthansával kötött megállapodás eredményeként. Amennyiben sikerül a Malévvel is szerződniük, úgy a SIA többi európai járatát is érdemes lesz igénybe venniük a magyaroknak. A SIA 89 repülőgépből álló flottája 33 ország 60 desztinációját köti össze Szingapúrral, globális gyűjtő-elosztó szerepet felvállalva. Ausztráliába például heti 73 járatot üzemeltetnek, de utasaik különleges Szingapúr–Frankfurt –New York járatukkal, illetve világrekorder nonstop Szingapúr –New York, valamint Szingapúr –Los Angeles közvetlen járataikkal az amerikai földrészre is elutazhatnak.
Stopover Program és országpromóció
Az Ázsiát és Európát, illetve Ausztráliát összekötő útvonalak metszéspontjában fekvő Szingapúr stratégiai helyzetét kihasználva arra is ügyesen ráveszi az utasokat, hogy útban a koalák földjére, vagy a térség leghíresebb üdülőparadicsoma, Bali felé, egykét napot töltsenek el az aprócska városállamban. Sky Stopover Programjuk keretében jelképes összegért kínálnak szállást az átszálló, és útjukat megszakítani hajlandó utasoknak, amihez a reptéri transzfert és a városnézést ajándékba adják. De azt is megteszik, hogy ingyenes szállást kínálnak az Ausztráliából Frankfurtba tartó utasoknak, hogy a mindig jó töltéssel üzemelő késő délutáni járat helyett inkább a másnap délelőttit vegyék inkább igénybe. A SIA Stopover Programjában résztvevők igénybe vehetik a légitársaság hop-on, hop-off városnéző buszát, amely egész nap közlekedik a városállamban a legfontosabb látnivalók érintésével.
Városállam a szorosban
Szingapúr a Maláj-félsziget csücskétől néhány kilométerre található, 63 szigetből álló miniállam, stratégiai helyen fekszik. Az Ázsiából Afrika vagy Európa felé tartó hajók ezen a meglehetősen szűk szoroson keresztül kell hogy áthaladjanak, így nem véletlen, hogy hatalmas átrakókikötő alakult ki itt. Az évtizedeken át tartó gyors gazdasági fejlődés ugyan az elmúlt években némiképp lelassult, ám a városállam első pillantásra még mindig úgy néz ki felhőkarcolóival, többszintes autópályáival, akár a legmodernebb nyugat-európai metropolis. Az áruházak, szállodák, bevásárlóközpontok mellett zöld területet is lehet bőven találni a városban, például Sentosa szigetén, ahol több szálloda, például a Shangri-La Rasa Sentosa is várja a turistákat. Sentosán pillangókert és óceanárium is található, a városközpontba kényelmes buszokkal, illetve kabinos felvonóval is el lehet jutni. A belvárosban a patyolattiszta és pontos metróval vagy buszokkal érdemes közlekedni. Szingapúrban elsősorban a brit gyarmati múlt emléképületeit, illetve az indiai és kínai negyedet, a muzulmán piacot érdemes felkeresni. A városban békésen megférnek egymással a buddhista imaházak, a mecsetek és a katolikus vagy evangélikus templomok. Szingapúrban éjszaka sem áll le az élet. Éttermek, bárok százaiban lehet elfogyasztani a város nevezetes italát, a Singapore Sling koktélt, köztük a városállam legrégebbi szállodája, a legendás Raffles Hotel szabadtéri bárjában vagy egy felhőkarcoló 69. emeletén.