Az Aeroflot, amely a Malév kiesése óta egyedüliként repül a Budapest-Moszkva útonalon a korábbi heti 10 helyett 14 járatot közlekedtet majd hazánkba.
Az Oroszországi Touroperátorok Szövetségének (ATOR) napokban kiadott közlése szerint nemzeti légitársaságunk leállásával sok utas pártolt el Budapesttől, mivel az orosz légitársaság repülőjegyárai a Malévénál jelentősen magasabbak. A közlemény szerint az orosz utazási irodások bíznak abban, hogy az Aeroflot még a nyári időszak előtt versenytársat kap a Budapest-Moszkva viszonylaton.
Az egyik jelentős oroszországi beutaztató, az 1000 Út Utazási Iroda ügyvezetője szerint valóban nagy problémát jelent a Malév kiesése. Az utazási iroda utasforgalmának jelentős részét a Malév járatainak igénybevételével szervezte.
"Tapasztalataim szerint a MALÉV csődje óta eltelt idő alatt az orosz nyelvterületről érkező turisták utazási szokásai alapvetően megváltoztak."- mondta el lapunknak Baranov Alexander ügyvezető igazgató. "A Nyugat-Magyarországi régióban található gyógyüdülőhelyek forgalmát nem érintette jelentős mértékben a változás, mert a piac gyorsan átrendeződött: ezek a helyek a budapesti közvetlen járatok helyett bécsi érkezéssel könnyen megközelíthetők. A Budapest iránt érdeklődő vendégek elsősorban Bécsen és Pozsonyon keresztül érkeznek, ami nemcsak költséges, de kényelmetlen is, hiszen hosszú transzfereket kell igénybe venniük." - mondta.
A repülőjegyek magas ára miatt számos utas lemondta látogatását, más részük alacsonyabb kategóriájú szállodát választ, hogy ne lépje túl azt a keretet, amit az utazására szánt, árulta el az igazgató, aki szerint a jelenlegi körülmények mellett jelentős változás, forgalomnövekedés a jövőben az említett piacokról nem várható, így a magyar idegenforgalom jelentős szegmenstől esik el.
A Központi Statisztikai Hivatal februári adatain még nem látni visszaesést: idén februárban az Oroszországból érkező turisták összesen valamivel több, mint 24 000 vendégéjszakát töltöttek el, míg idén januárban a vendégéjszakák száma meghaladta a 67 ezret. A tavalyi februári 15 ezres vendégéjszakaszámhoz képest az idei második hónap eredménye a nehézségek ellenére 66 százalékos növekedést mutat, mellyel az orosz vendégek februárban a negyedik legtöbb éjszakát töltötték el hazánk kereskedelmi szálláshelyein.
Az Aeroflot nyáron nem csak hazánkba indít több járatot. Új desztinációként jelent meg a légitársaság nyári menetrendjében a kínai Guangzhou, ahova heti három alkalommal repülnek és Krakkó, heti négy járattal. Heti hét járat közlekedik Stuttgartba, Vilnius-ba, Dnyepropetrovszkba, Donyeckbe, Ogyesszába és Harkovba. Brüsszelbe közlekedő járatainak számát közel megduplázza (heti 14-re növeli) nyáron a légitársaság, gyakoriságot sűrít Zürichbe (7-ről 14-re), Frankfurtba (21-ről 28-ra), Münchenbe (14-ről 21-re), Oslóba (7-ről 14-re), Rigába (7-ről 14-re), Malagába (5-ről 7-re), Koppenhágába (7-ről 14-re), Nizzába (14-ről 16-ra), Havannába (4-ről 5-re), Szöulba (5-ről 7-re), Biskekbe (10-ről 12-re) és Szimferopolba (19-ről 28-ra).