Mint elhangzott, a három megyéből 31 pályázatot nyújtottak be az összesen 2,2 milliárdos keretre. A bírálók a nyertes 5 projekt gazdájának összesen 1,3 milliárd forint támogatást adnak az 1,8 milliárdos teljes beruházási költséghez. A nyertesek az elnyert pénzből különféle kulturális, történelmi, régészeti, néprajzi emlékhelyet alakítanak ki, természeti és táji értéket mutatnak be, borhoz, a gasztronómiához illetve a turizmus más ágaihoz kötődő feltételeiket fejlesztik majd. A támogatás minimum összege 20 millió, maximum összege pedig 400 millió forint volt. Alapfeltétel volt viszont, hogy a vissza nem térítendő európai uniós támogatással megvalósuló beruházás ne csak egy területre irányuljon, hanem olyan komplex fejlesztés legyen, amely minimum 3 terület fejlesztésére irányul.
Komárom-Esztergom megyéből a Kisbéri Többcélú Kistérségi Társulás 368 millió forint támogatást kap egy borászati bemutató-fogadó-tároló-kóstoltató, egy Mini Magyarország makettpark, valamint iskolamúzeum, tanösvény kialakításához és a kisbéri kiskastélyban egy interaktív bemutató létrehozásához.
Fejér megyéből a pákozdi polgármesteri hivatal a Pákozd-Mészeghegyi tematikus út keretében a mészeghegyi katonai emlékhely fejlesztéséhez, a pákozdi 1848-as emlékmű felújításához, valamint a 1848-as eseményekhez szervesen kapcsolódó sukorói Haditanács Emlékpont fejlesztéséhez 221 milliót forintot, a gárdonyi önkormányzat a dinnyési Hagyományőrző Turisztikai Központ fejlesztéséhez, a Velencei-tavi Galéria kialakításához és a Chernel István Madárvárta épületének és kilátójának felújításához 307 millió forintot kap.
Veszprém megyében a Kreinbacher Birtok Kft. egy minőségorientált borturisztikai központ, a Somló Wine World létrehozásához 154 millió forint, a veszprémi Kittenberger Kálmán Növény- és Vadaspark pedig egy új csimpánz kifutó, az Afrika Ház, a Kölyök-dzsungel, a Böbe Majom Tanodája és az erdei mesterségek tanösvénye létrehozásához 216 millió forint támogatásra számíthat.