A két sikerhotel "exportjáért felelős Pocsai Alex, a Spirit−Carbona csoport résztulajdonosa örömmel számolt be arról, hogy a kínai fővárostól 100 kilométerre levő 272 szobás hotelt már megnyitották s, a hét végén a helyi - kínai - sajtónak is bemutatják fejlesztési elképzeléseiket.
A második hotel azonban már a megvalósítás stádiumában van: a Tajpejtől 50 kilométerre levő szálloda tervezése gőzerővel folyik. Mindkét gyógyhotel helyi termálvízre épül kínai tőkéből. A kínai piacon még újdonságnak számító gyógyhotelek azonban magyar tervek szerint készülnek és az üzemeltetésben is jelentős szerepet játszik az itteni − magántulajdonban levő − Spirit-Carbona szállodacsoport.
A kínai üzletben tulajdonostársuk az az Alfred Hackl, aki korábban az ausztriai Rogner hotelekben, majd a Hotel Spiritben töltött be igazgatói posztot. Bár a nyitás óta csak néhány hét telt el a pekingi hotel esetévben már a bővítést készítik elő: újabb 220 szobát, illetve gyógyászati és spa - központot terveznek. Az összesen 64 ezer négyzetméter alapterületű új a nagyközönség számára is nyitott vizes centrumban több mint 50 medence várja majd a látogatókat. Ehhez kapcsolódik majd egy nagyméretű konferencia-központ is, a beruházást Bánfalvy Koppány tervei alapján valósítják meg.
A tavalyi évet mindkét hazai hotel jó eredményekkel zárta. A hévízi Carbona árbevétele 2,5 milliárd forintra nőtt, adózás előtti eredménye pedig megközelítette az 500 millió forintot. Lukács Ferenc igazgató kérdésünkre elmondta, hogy az idei év első felében tovább nőtt a bevétel és a profit is. A sárvári Spirit árbevétele is évek óta nőt: tavaly már 3 milliárd forintra rúgott - ez közel duplája a 2009-es adatnak. Az ötcsillagos ház a tavalyi évben 600 millió forintos profitról adott számot.