Bevezetés óta eltelt időszakban a SZÉP kártya elérte fő célját, azonban a rendszer növekedési dinamikájának és a felhasználás folytonosságának érdekében további lépésekre van szükség, írják levelükben a szövetségek. Szerintük ehhez nem a kártya rendszerének folytatódó átstrukturálására, hanem a kártyarendszer könnyebb elérhetőségére lenne szükség.
A Magyar Fürdőszövetség, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége, a Falusi és Agroturizmus Országos Szövetsége javaslatait öt pontba szedve foglalta össze:
- Széchenyi Pihenőkártya legyen adómentesen igénybe vehető 50.000,- Ft értékig minden olyan munkavállaló részére, aki 14 év alatti gyermeket nevel, valamint a sérült, fogyatékkal élő gyermek után is, még ha felnőtt korú is a fogyatékkal élő személy (A javaslat a családok részére biztosít további tehercsökkentést és illeszkedik a Kormányzat családi adózással kapcsolatos célkitűzéseihez: munka melletti gyermeknevelést és a fogyatékkal élőket támogatja, ezzel a turisztikai szektorban további munkahelyeket teremt.)
- Széchenyi Pihenőkártya legyen adómentesen igénybe vehető 50.000,- Ft értékig az 50 év feletti munkavállalók részére. (A javaslat figyelembe veszi a népegészségügyi szempontokat, kiemelten a prevenció és rehabilitáció ösztönzését. Ezen korosztály a közeljövőben fog a hazai egészségügyi statisztikák alapján az egészségügyi ellátórendszer aktív használójává válni. )
- A Széchényi Pihenőkártya legyen adómentesen igénybe vehető 50.000.-. Ft értékig a fürdő szolgáltatások vonatkozásában. (A közel 100%-ban önkormányzati tulajdonban lévő fürdők esetében a tulajdonosok nagy terhet vállaltak a pályázati önrész tekintetében, az adósságok állami átvállalását követően a javasolt intézkedés jelentősen növelheti a fürdők bevételeit megtartja a közel 10.000 munkahelyet és a szolgáltatások igénybevételének népegészségügyi és életminőségi hatása is számottevő).
- Széchenyi Pihenőkártya béren kívüli juttatásként 35,7%-os adót és járulékot kell megfizetni. A szövetségek javasolják, hogy a Széchenyi Pihenőkártya adó és járuléktartalmát csökkentsék 15 %-al, vagy minimum a korábbi 10%-os EHO szint kerüljön visszaállításra a SZÉP Kártya tekintetében.
- Fontosnak tartják a szövetségek, hogy ne történjen olyan állami szabályozó változás, amely más cafetéria eszközök felhasználási körének bővítésével, könnyítésével hátrányos helyzetbe hozza a SZÉP kártyával igénybe vehető szolgáltatások körét, melynek következtében forgalma is csökkenhet. Fontos az is, hogy a SZÉP-Kártya felhasználása csak az eredeti funkcióiban (szálláshely, klasszikus vendéglátás és szabadidős pihenés) legyen lehetséges és az elfogadóhelyek köre ne híguljon fel.