A kivitelezési munkálatok várhatóan 2012 vége előtt befejeződnek, a komplexum és környezete 2013 tavaszra készül el teljesen. A beruházás egy része, mintegy 144 millió forint a Földművelési és Vidékfejlesztési Minisztérium által kiírt, az Új Magyarország Vidékfejlesztési Program keretén belüli Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alapnál (EMVA II., jogcímkód: 6.128.01.01) elnyert pályázati pénzből zajlik.
A tervezési munkákkal egy fiatal, de már neves építészirodát bíztunk meg, a Bord Építész Stúdiót. A stúdió alapítója, Bordás Péter művészetében kiemelten fontosnak tartja a környezet és épület kölcsönhatását, ezek egymással való kapcsolatát, illetve a kortárs technológiák, anyagok és formanyelv használatát.
Mint a tervezéssel megbízott Bord Építész Stúdió eddigi munkássága során általában, az Etyeki Kúrai tervezésekor is kiemelt hangsúlyt fektetett arra, hogy az épület a hely egyedi hangulatát tükrözze, ugyanakkor ez az építészet nem lehetett öncélú, minden szempontból ki kellett elégítenie egy modern borászat funkcionális, műszaki és logisztikai követelményrendszerét. Ennek érdekében állandó konzultáció, igazi csapatmunka zajlott a borász, a projektvezetés és az építész stúdió munkatársai között. A cél az volt, hogy minden egyes négyzetméter elrendezése és kihasználtsága a borkészítés folyamatának tökélesítését szolgálja. A design és funkcionalitás mellett kiemelt hangsúlyt kapott az ökológiai egyensúly megtartása, lehetőség szerint megújuló energiák használata és egy korszerű szennyvízelőtisztítási rendszer beüzemeltetése.
A gazdaság jelenleg 1.000 hektoliter erjesztő kapacitással rendelkezik, az éves termelés eléri a 80 000 palackot. A borászat tartályparkja bár bővülni fog, de annak teljes cseréje technológiailag nem indokolt, ugyanakkor készen állunk az igényekhez alkalmazkodó folyamatos fejlesztésre ezen a téren. Az új épület mintegy 2.500 hektoliternyi tartály befogadására alkalmas. A projekt meghatározó elemei a technológiai fejlesztések: már beszerzésre került egy új szőlőfeldolgozó gépsor, bővül a palackozó gépsor valamint egy teljesen új, innovatív tartályhűtő- és fűtőberendezés is beszerelésre kerül. Ezek a berendezések és a gravitációs szőlőfeldolgozás lehetősége nagy lehetőségeket rejtenek a következő évjáratokra nézve. A készáru raktározást modern polcrendszer és elektromos targonca beszerzésével tesszük alkalmassá a kor követelményeinek teljesítésére.
Az építkezés befejezésének kitűzött végső határideje 2012. december 17. A támogató hatóság felé a projektzárás határideje 2013. április 30., mely napig kérvényezni kell a használatbavételi engedély kiadását.