A borszeretők számára igazi paradicsom ez az esemény, hiszen anélkül kóstolhatnak meg akár többszáz bort, hogy az nagyobb anyagi befektetéssel járna. A könnyedebb fehérborok, rozék és gyümölcsös vörösborok mellett hagyományos eljárással készült pezsgők, hordóban érlelt testesebb vörösborok, és természetes édes borok, tokaji aszúk is szép számmal kóstolhatók a standoknál. A legnagyobb választékot felvonultató Trifecta Teremben az érdeklődők a kóstolás mellett a hazai borászokkal találkozhatnak, és személyesen tehetik fel kérdéseiket.
Aki külön asztalnál ülve, minden zavaró tényező kiszűrésével tesztelné a borokat, az a Csúcsborok és nemzetközi borok termében megteheti. Itt egyrészt a hazai pincészetek prémium kategóriás borainak kóstolására nyílik lehetőség, másrészt azokat is ide várják, akik válogatott nemzetközi bortételekkel ismerkednének meg. A különteremben fellelhető csúcsborok a hazai termelők különleges tételeiből kerülnek válogatásra, a nemzetközi borokat pedig a Wine & Spirit Education Trust Level 1 & 2 & 3 Award in Wines kurzusok ajánlott tételei közül választják ki a szervezők a Borkollégium oktatóinak segítségével.
Az edukációt minden évben a rendezvény központi elemévé teszik. A kóstolás mellé kapott szakértő magyarázat segít, hogy a résztvevők boros tudása számottevően fejlődjön. A rendezők kiemelt célja, hogy a vendégek minél több ismerettel gazdagodjanak az esemény során, hogy “értő” borfogyasztóvá váljanak. Partnerük ebben hazánk legrégebbi, legelső boriskolája, a Borkollégium, valamint a borfogyasztók oktatását világszinten egységes sztenderdek mentén lebonyolító londoni székhelyű Wine & Spirit Education Trust (WSET). A rendezvény egész ideje alatt ingyenes szakmai pop-up kóstolási tréningeken vehetnek részt az érdeklődők, amelyeken bármilyen kérdést feltehetnek, eszmecserét folytathatnak. Ezeken nemcsak borokat, hanem akár különleges söröket és párlatokat is megismerhetnek a vendégek.
A szervezők idén is 200 db “A Jövő Borfogyasztója” szuper kedvezményes jegyet hoztak létre azoknak a 18-25 éves fiataloknak, akik az ingyenes borkóstolási tréningek egyikén szeretnének megismerkedni többek között az örömszerző borivás és az ismeretszerző borkóstolás közötti különbséggel, a bor szerkezeti elemeivel, a borok minőségét befolyásoló tényezőkkel. A Jövő Borfogyasztója program támogatója idén a villányi Streit-Zagonyi Borászat, amely egy fehér-, egy rozé-, valamint egy könnyedebb és egy testesebb vörösbort mutat be a szortimentjéből a fiataloknak.
Az involváltabb érdeklődők számára 5 kiemelt mesterkurzus kerül megrendezésre, amelyeken olyan, “haladóbb” témákban lehet tájékozódni, mint: English sparkling - a pezsgő angolul, Riesling of the world, Ecstasy of GOLD - Hogyan nyerjek aranyérmet egy nemzetközi borversenyen?, Napa Valley Cabernet Sauvignon - Vintage 2019, Muzeális aszú - 1940-től 83-ig. A szervezők ezeken a kétórás kurzusokon több olyan tételt is bemutatnak, amelyek Magyarországon nem elérhetőek.
A Grandon a borszakmában dolgozó kollégák ismereteinek bővítését is célul tűzik ki minden évben, ezért 200, a borszakmában dolgozó résztvevő számára kedvezményes jegyet biztosítanak.