„Sajnos a válság senkit sem kímél, a MUISZ tagokat sem. Az 5Kontinens csődjét azonban nem közvetlenül a válság, hanem sajnos sokkal inkább az okozta, hogy nem fizettek neki viszonteladói, ami újfent felveti azt a MUISZ által már többször szorgalmazott lépést, hogy szükség volna az utazásközvetítőket is kötelezni vagyoni biztosíték lekötésére” – mondta el Molnár Gabriella, aki hozzátette, váratlanul érte a szakmát, a hír, bár a közelmúltban történt egy lépés, ami aggodalomra adhatott okot: az 5Kontinens két részre bontotta cégétt. Az 5 Kontinens Utazási Iroda Kft. mellett alapított egy csak utazásközvetítési tevékenységet folytató céget, 5 Kontinens 5-let az utazáshoz Utazási Ügynökség néven.
Molnár Gabriella szerint megnyugtató, hogy az utazásszervező meglehetősen magas, mintegy 40 millió forintos vagyoni biztosítékkal rendelkezik, amely valószínűleg elég lesz az utasok kártalanítására, ez azonban csak később derül ki biztosan. Az elnök arra a kérdésünkre, hogy számítanak-e további csődökre, nem tudott egyértelmű választ adni, hiszen ez is meglepetésként érte a szakmát.
Az, hogy az esetleges későbbi utazási irodai csődök mennyire rongálják idén az irodák megítélését, még nem látható előre. Talán a válság miatt megértőbbek lesznek az utasok, azonban a megfelelő válságkommunikáció is sokat segíthet azon, hogy az ügyfelek ne veszítsék el a bizalmukat az utaztatókban. Az 5Kontinens ebből szerintünk 5-ösre vizsgázott, ami a honlapján olvasható közleményt illeti.