Oroszországi kapcsolatait erősíti Hévíz

Az Oroszországból érkező turisták számának növekedését, közvetlen sármelléki légi járat indítását reméli Hévíz önkormányzata, miután a fürdővárosból háromtagú delegáció tárgyalt a napokban Moszkvában - tájékoztatott a település polgármestere.

Papp Gábor (Fidesz-KDNP) az ötnapos látogatásról elmondta: Kepli József János alpolgármesterrel és Polgár Tiborral, a sármelléki repülőteret bérlő SCD Group vezérigazgató-helyettesével közösen, egy utaztatással foglalkozó orosz cég meghívására látogattak Moszkvába.   

A delegáció tagjai találkoztak Nazina Nagyezsda Alexandrovna sportért, turizmusért és ifjúságpolitikáért felelős miniszterhelyettessel, az orosz egészségbiztosítási képviselet illetékeseivel, az utazásszervezők oroszországi egyesületének elnökével. Meglátogatták a belügyi tárca 1200 ágyas kórházát, és megismerkedtek egy óriás szórakoztató- és szabadidőközpont működésével is, továbbá utazási irodák és biztosítótársaság számára is bemutatták Hévíz speciális egészségturisztikai kínálatát.   

A polgármester hozzátette: régóta folynak tárgyalások arról, hogy Sármellék és Moszkva között az eddig alkalmi charterjáratok rendszeressé váljanak, ez a téma szintén szerepelt a mostani megbeszéléseken.   

Papp Gábor szerint a moszkvai látogatás arra kínált lehetőséget, hogy a jelentős piacnak számító országban a legszélesebb célközönséget érjék el az egészségügy és a turizmus területén érdekelt szervezeteken, társaságokon keresztül. Az orosz vendégek szállásigényét teljes körűen ki tudják szolgálni, miután magánházaktól az ötcsillagos szállodáig minden lehetőség adott.   

Ki tudja mennyien?

Hévízen egyelőre nincsenek pontos statisztikai adatok az orosz vendégek létszámáról, a több mint 900 helyi szállásadótól éppen most gyűjtenek erre vonatkozó információkat. A polgármester az eddigi tapasztalatok alapján úgy becsülte: a fürdővárosban évente eltöltött mintegy egymillió vendégéjszaka 20-30 százalékát az orosz-ukrán vendégek adják, akik jelentős ingatlantulajdonosként is jelen vannak már évek óta Hévízen.

Forrás: MTI


Újabb légitársaságok az uniós tiltólistán

Újabb légitársaságok az uniós tiltólistán 

A listára valamennyi Suriname-ban és Tanzániában engedélyezett légi fuvarozó felkerült.
Épülhet a repülőtéri gyorsvasút

Épülhet a repülőtéri gyorsvasút 

A beruházás előkészítése az ezt részletező kormányhatározat alapján elkezdődött, a koncessziós pályázatokat fél éven belül kiírhatják.
Kompjárat indult Dubrovnik és Kotor között

Kompjárat indult Dubrovnik és Kotor között 

A politikus közölte, az új kompjárattal erősíteni kívánják a baráti és gazdasági kapcsolatokat a két ország között.
Krétára indít charterjáratot Debrecenből a Kartago Tours

Krétára indít charterjáratot Debrecenből a Kartago Tours 

Az utazásszervező új úti céllal bővítette debreceni indulású ajánlatait.
Új korszak kezdődik a low cost légitársaságnál

Új korszak kezdődik a low cost légitársaságnál 

A Wizz Air célja, hogy 2029-re kizárólag új generációs, neo gépeket üzemeltessen.
Repülési élmény autista gyerekeknek

Repülési élmény autista gyerekeknek  

Autizmussal élők számára szerveztek repülési próbát a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.
Így nőtt a római nemzetközi repülőtér forgalma egy év alatt

Így nőtt a római nemzetközi repülőtér forgalma egy év alatt 

2019 óta tízmillióval emelkedett az érkezők és indulók száma, hosszabb távon pedig 60 millió fölötti utasforgalmat akarnak elérni.
Wizz Air: csalók élnek vissza a légitársaság nevével!

Wizz Air: csalók élnek vissza a légitársaság nevével! 

Csalók próbálnak pénzt kicsalni az utazóközönségtől.
Új logisztikai csomópontot nyitott a lett légitársaság

Új logisztikai csomópontot nyitott a lett légitársaság  

A régió egyik legmodernebb áruszállító HUB-ja üzemel ezentúl a rigai reptéren.
HungaroControl: paradigmaváltás, fejlesztések és még több légiforgalmi irányító

HungaroControl: paradigmaváltás, fejlesztések és még több légiforgalmi irányító 

Május 26-án Turi Ferenc vezérigazgató és Bárány Ákos kommunikációs és marketing igazgató a nyári csúcsszezonra való felkészülésükről tartott beszámolót.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.