A március 20-án szervezett konferencián Norbert Hintermayer a Wellness World Business ügyvezetője társadalomtudományi mozgástérbe ágyazva számolt be azon trendekről, amelyek az ausztriai wellness turizmusra leginkább jellemzőek. Előadásából beszédes szám, hogy Ausztriában az elmúlt két évtizedben 30 iparági óriásberuházás valósult meg.
Magyar részről Puczkó László, a WTW társalapítója izgalmas előadásában a wellness turizmus egyes szegmensei alapján rajzolta meg a világ „wellness-térképét”. Míg Európa nyugati felére és a világ déli féltekére, inkább a wellness hotelek és a spa-k által nyújtott szolgáltatások a jellemzőek, addig Közép- és Kelet-Európában a gyógymódokra épülő szolgáltatások a divatosak. Amerika egyértelműen a medical-wellness, míg Ázsia a holisztikus gyógymódokból hasít ki nagyobb szeletet a wellness szolgáltatások hatalmas piacából. Az érdekes előadásokat Alfred Hackl, a sárvári Spirit Hotel igazgatójának moderációja tette még élvezetesebbé.
A pódiumbeszélgetés a Magyar Turizmus Zrt. és a Balassi Intézet összefogása alapján az április 10-ig Bécsben látható „Fürdőélet Magyarországon” című kortárs festmény-kiállításhoz kapcsolódva került megrendezésre. A Völgyi-Skonda magángyűjteményből származó 30 képen keresztül a kiállítás atipikus ábrázolásmódban mutatja be a magyar fürdőkultúrát, úgy, ahogyan eddig ezt külföldön még senki sem látta. A groteszk, humoros, lírai és erotikus elemeket egyaránt felvonultató festmények Debrecen és Budapest után most először tekinthetőek meg külföldön. Mint arról korábban beszámoltunk a Magyar Turizmus Zrt. a rendhagyó kiállításhoz stratégiai céljainak megfelelően több kísérőrendezvényt is szervez, mind az osztrák turisztikai szakma, a sajtó és a nagyközönség részére.