A társelnökök tájékoztatót tartottak a két ország turizmusának aktuális helyzetéről és megállapították, hogy az ágazat mindkét ország gazdaságában rendkívül fontos helyet foglal el. Értékelésükben kitértek a gazdasági világválság turizmusra gyakorolt hatásának kérdésére is, ennek kapcsán bemutatták azokat az adaptációs stratégiákat, melyeket a krízis negatív hatásainak ellensúlyozására alakítottak ki. Pozitívan értékelték a két ország turisztikai kapcsolatainak fejlődését és a nemzetközi szervezetekben (Európai Unió, ENSZ Turisztikai Világszervezet, Közép-európai Kezdeményezés, Alpok-Adria Munkaközösség, Quadrilaterale) megvalósított szoros együttműködést. Egyetértettek, hogy a két ország közti turisztikai együttműködésben kiemelt jelentőségű a regionális, határ menti kapcsolatok ápolása, illetve továbbfejlesztése.
A társelnökök beszámolóját követően a korábban, Pécsett megrendezett ülés alkalmával megalakított három munkacsoport (kulturális, kerékpáros és borturizmus) ismertette az elmúlt időszak eredményeit, valamint bemutatták a jövőbeni határon átnyúló együttműködések lehetséges területeit. Nagy érdeklődés övezte a magyar-horvát határtérség számára lehívható pályázati forrásokról (IPA program) szóló előadást, csakúgy, mint az Európai Bizottság által életre hívott EDEN (European Destinations of Excellece – Kiváló európai desztinációk) díj nyertes pályázóinak (magyar részről az Őrség, horvát részről Muraszentmárton és Szentgyörgyvár) bemutatkozását.
Az ülésen részt vettek a két ország marketingszervezeteinek képviselői is, akik a turistaforgalom növelésének lehetőségeiről egyeztettek. A vegyes bizottság következő ülése – a rotációs elvnek megfelelően – a jövő évben Magyarországon lesz.