A 413 ezer eurós projektet az Európai Regionális Fejlesztési Alap 85 százalékos, vissza nem térítendő összeggel támogatta, a fennmaradó részt a magyar állam (10 százalék), valamint az öt fürdőváros önkormányzatai dobták a kalapba.
A kiadványok, reklámok mellett a SpaTour-Fürdőtúra a határ mentén elnevezésű pályázat egyik eleme volt a résztvevő három magyar fürdővárost bemutató tanulmányút is, amelyet a PG UP kft. szervezett.
A csoport először Gyula fürdő-, kulturális, kulináris kínálatával ismerkedhetett a remek vendéglátónak bizonyult Erkel Szállóban, a Várban és természetesen a Várfürdőben. A tanulmányút résztvevőit a várkapuban lantzenével, „várkisasszonyokkal” fogadó dr. Görgényi Ernő polgármester szavaiból egyértelműen kiderült, hogy Gyula fő célja a fürdő, a történelem, a kultúra, a művészet, a gasztronómia egységes kínálatba való ötvözése, hogy a vendéget akár egész napra lekösse változatos, érdekes programokkal.
A túra második állomása az Orosháza-Gyopárosfürdő kapujában lévő Ravasz Tanya volt, ahol a házigazda ízelítőt adott a tanyasi életből, megmutatta a környéken párját ritkító múzeumát, az állatsimogatót, az abszolút csendre és nyugalomra vágyóknak kialakított vendégházat, majd a csapat aztán természetesen kipróbálhatta Gyopárosfürdő teljes kínálatát.
A látogatás záróakkordjára a város makoveczi építészeti örökségét az idén átadott Hagymatikummal ügyesen összefonó Makón került sor. Az Európában párját ritkító, Makovecz Imre által tervezett Hagymatikum a legfiatalabb fürdő a határ mentén, s akárcsak Gyula és Gyopárosfürdő, szintén elsősorban a külföldiek odacsalogatásában látják a vendégek számának emelését. Gyula és Gyopárosfürdő főleg a romániai fürdőzőkre utazik, Makó viszont már a határ közelsége miatt a szerbiaiakat is célba vette, s ezt természetesen sehol sem palástolták.
A SpaTour két romániai fürdőjének, Menyházának és Buiziásfürdőnek a bemutatására egy következő alkalommal kerül sor.