A portál szerint hazánk megelőzve a válság előtti állapotot egyre több külföldit vonz a hivatásturizmus eseményeire, nem csupán a fővárosban, hanem országszerte.
Különösen igaz ez 2011 első negyedévére. A cikk szerint mintegy 17 000 MICE turista érkezett hazánkba, zömmel külföldiek. Az események kétharmadának Budapest adott otthont, míg a maradékon leginkább Gödöllő, Szeged és Pécs osztozott. A portál szerint a cégek igyekeznek elkerülni a tetemes szállodai költségeket és a vidéki Magyarországot keresik fel, különösképpen a Balaton környékét.
A konferenciák átlagos időtartama 3,3 nap, mely meghaladja az uniós átlagot csakúgy, mint a részvevők átlagosan 198-at kitevő létszáma. Helyszínek tekintetében a szállodák vezetnek, de tudományos intézetek és egyetemek egyre fontosabb szerepet játszanak. Az események 23,2%-a szól orvosi témákról.
„Vajon miért
vált Magyarország hirtelen ilyen népszerűvé ezen a területen?” – töpreng a cikk szerzője. Magyarázatában egyfelől evidenciaként kezeli a kellő infrastruktúra meglétét. Másfelől úgy véli, hogy hazánk stabil uniós helyzete olyan tényező, melyet egyre több külföldi, különösen britek és németek, egyre inkább értékelnek.
A cikk írója pár olyan apróságról azonban megfeledkezett, hogy az első negyedévi számok pozitív alakulásához nagyban hozzájárult Magyarország uniós elnöksége. E nélkül Gödöllő valószínűleg kevésbé vált volna befutott MICE helyszínné. Illetve az infrastruktúra dicséreténél önmagáért beszél, hogy az események többsége szállodákban kerül megrendezésre, miközben nem kerül megemlítésre, hogy hány éve nem sikerül a magyar politikára és gazdasági életre reménytelenül jellemző pitiánerkedés miatt ebben az országban, különösen Budapesten egy épkézláb, nagy kapacitású kongresszusi központot rittyenteni. Tüske Csarnok, a Syma bővítése, és sorolhatnánk azokat az eseteket, mely ellen a szakmai szervezetek, MaReSZ, Magyar Szállodaszövetség, MUISZ stb. rendre kikel.
A jó szándékú írás alapja
bizonyára az a Magyar Turizmus Zrt. kongresszusi irodája által még május derekén kiküldött közlemény, melyben megegyező számok szerepelnek. A mintegy 90, az ICCA nemzetközi szervezet kritériumainak megfelelő nemzetközi konferencián résztvevő, több mint 17 000 fő 11 százalékkal szárnyalta túl a 2008. I. negyedéves adatokat. Jóllehet, a résztvevők többsége külföldről érkezik, a megrendelések túlnyomó része azonban a hazai beutaztatókat dícséri.
Forrás: Tourism-Review
Forrás: Turizmus Online