Az akció keretében 2008. november 6-án a vendégek 50 százalékos engedménnyel látogathatják az akcióhoz csatlakozott fürdőket: a Büki Gyógyfürdőt, a kapuvári Flóra Gyógyfürdőt, a zalakarosi Gránit Gyógyfürdőt, a kehidakustányi Kehida Termált, a pápai Várkertfürdőt, a Radisson SAS Birdland Resort&Spa-t, a celldömölki Vulkán Fürdőt, a Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdőt, a győri Rába Quelle Gyógy- és Élményfürdőt, a Szentgotthárdi Thermalparkot és az Agárdi Termálfürdőt.
A szakmai napon Dr. Gömbös Sándor, a szentgotthárdi fürdőt üzemeltető Gotthard Therm Kft. ügyvezetője köszöntötte a sajtó képviselőit, és ismertette a városban tervezett további fejlesztéseket: a fürdő közelében egy négycsillagos szálloda és egy üdülőfalu is épül, amelyek közvetlen összeköttetésben állnak majd a fürdővel, valamint egy további szállodával bővül a kínálat. Az igazgató elmondta, a Szentgotthárdi Thermalpark vendégeinek több mint 90 százaléka külföldi, főként osztrákok és csehek. Gömbös Sándor munkájának elismeréseképpen nemrégiben Vas megye közgyűlési elnökének emlékérmét vehette át Vas megye turizmusáért. Walter Dezső, a Nyugat-dunántúli Regionális Idegenforgalmi Bizottság (RIB) elnöke a régióban várható további fejlesztésekről beszélt.
A Pannon Termál Klaszter 2001-es megalakulása óta jó szakmai kapcsolatot ápol a városok vezetésével és a szolgáltatókkal. A Klaszter a kezdetekben polgári jogi társaságként működött, majd 2003-ban, egyesületté válásakor megalakította saját Kht-ját, amely a munkaszervezet motorja. A szezonnyitón Majthényi László, a Kht. ügyvezetője beszélt a klaszter tevékenységéről. A Pannon Termál Magazint évente kétszer (tavasz-nyári szám az Utazás kiállításra, ősz-téli szám a szezonnyitóra) jelentetik meg 5-5 ezer példányban, magyar nyelven. A klaszter Nyaraljon Pannóniában! című direkt marketing kiadványa 300 ezer példányban jelenik meg magyarul, és az ország nagyobb városainak lakosságához jut el postaládás terjesztéssel. A Pannon Termálvilág című, német-angol, cseh, illetve lengyel nyelvű kiadvány 10-10 ezer példányszámban készül el évente.
Tama István, az MT Zrt. Nyugat-dunántúli RMI igazgatója elmondta, az intenzív marketing jelenlétnek köszönhetően a Csehországból érkező vendégek által eltöltött éjszakák száma a 2000-res évi 11 ezerről a tavalyi évre több mint 80 ezerre nőtt a régióban. Növekedést várnak a lengyel piacról is. Tavaly a lengyel vendégéjszakák száma 12 ezer volt, amely az idei évben már most 17 ezer fölé emelkedett.