ALMA KLUB TRAVEL Utazási Iroda (Páty), ANGKOR TOURS Utazási Iroda (Budapest), Cseh és Szlovák Utazási Iroda (Budapest), DIVE HARD TOURS Utazási Iroda (Budapest), E-TRAVEL ONLINE Utazási Iroda (Budapest), EUPHORIE TRAVELEXPRESS Utazási Iroda (Budapest), HALI- AQUA Utazási Iroda (Edelény), KT& KM “Jalta Tours” Utazási Iroda (Budapest), MEDKUR Travel Utazási Iroda (Siófok), Mr. NILSZ Utazási Iroda (Budapest), SHETLAND U.K. NYELVISKOLA Utazási Irodája (Budapest), Travel Europe HU Utazási Iroda (Budapest), Tripla Travel Utazási Iroda (Budapest). 2005. november 1-je és 30. között saját kérésre törölték az AQUAMEDICA Travel Utazási Irodát (Budapest), az Intermont Kft. Angkor Tours Utazási Irodát, a Krausz-Line Irodát (Hévíz), a MERIDO Utazási Ügynökséget (Budapest), a SHETLAND U.K. NYELVISKOLA Utazási Irodáját (Budapest), a Villány-Siklósi Borút Utazási Irodát (Villány), és a W.ADVENTURE Utazási Irodát (Budapest). A Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal nyilvántartásából hivatalból törölték az AURORACACCIA Vadászatszervező Utazási Irodát (Székesfehérvár), a Krakoram Travel Utazási Irodát (Budapest), a TÁRSTOURS Utazási Irodát (Miskolc), a Travel Team Utazási Irodát (Siófok), és a Vad- Ker 2001. Utazási Irodát (Szombathely). A Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal nyilvántartásába névváltozás miatt bejegyzésre került irodák: az AIMS Nemzetközi Idegenforgalmi Kft. neve AIMS-re változott, a WONDERLAND TRAVEL Bt. Utazási Ügynöksége WONDERLAND TRAVEL Utazási Iroda néven lett bejegyezve.
Új és törölt utazási irodák
2005 novemberében a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal nyilvántartásába az alábbi irodák és ügynökségek kerültek bejegyzésre:

Dubaj dübörög, és helyet kér magának a nyári desztinációk sorában
Dubajról leginkább a téli napsütés, a tavaszi luxuspih vagy az őszi tökéletes kikapcsolódás jut eszünkbe – de ez hamarosan megváltozhat.

Budapest Airport vállalás – indul a zajvédelmi program következő üteme
A Budapest Airport (BA) ezt a speciális programot az érintett kerületek és települések polgármestereivel konzultálva alakította ki.

IATA-jelentés: nőtt a globális utasforgalom
Az április 30-án megjelent sajtóközlemény 2025. márciusi globális légiutasforgalom adatait ismerteti.

Ausztriában jön a Railjet vonatok új generációja
A növekvő kereslet és a megváltozott utazási szokások miatt Ausztriában egyre nagyobb szerepet kapnak a fejlesztések.

Jemeni húszik: folytatjuk a támadást az izraeli légtér ellen
Eddig huszonhét rakétát indítottak a húszik Izrael légtere ellen, és bejelentették, hogy folytatják a támadást.

Karbantartási hiba a KLM-nél – járatokat törölnek
Járatokat töröl a holland légitársaság repülőgépeinek karbantartási hibája miatt, jelentette a Dutch News című, angol nyelvű holland hírportál.

Rakétatalálat érte a tel-avivi reptér környékét – a légitársaságok törölték izraeli járataikat
A jelentések szerint jemeni húszi területről lőtték ki a rakétát.

Friss jelentés az Emirates és a flydubai partnerségi együttműködéséről
Az Emirates és a flydubai szolgáltatásai iránti erőteljes kereslet 36 százalékos utasszám-növekedést eredményezett egy év alatt.

Környezetszennyező privátrepkedések Ausztriában
Megdöbbentő adatokat közölt az osztrák Wiener Zeitung friss beszámolója.

Átadták a HungaroControl új távoli toronyirányítási rendszerét
A fejlesztéssel a cég az első olyan léginavigációs szolgáltató a világon, amely helyhez kötöttség nélkül tudja irányítani egy-egy repülőtér terminálforgalmát.
Interjú

Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.