Ha kíváncsi a címben felvetett kérdésre, jöjjön el egészségturisztikai konferenciánkra, november 14-én! További részletek és jelentkezés ezen a linken!
A rendezvényen meghallgathatja Horváth Gergely, a Magyar Turizmus Zrt. turisztikai vezérigazgató-helyettesének "Illúziók nélkül a magyar egészségügyi turizmus lehetőségeiről" című előadását. A szakember a következő témákat érinti majd:
Számos egészségügyi intézmény és turisztikai szakember lát óriási lehetőséget az orvosi turizmusban. Részben a betegek saját maguk által finanszírozott ellátásban, részben a 2013. október 25-én hatályba lépett 2011/24/EU irányelv kapcsán, mely a határon átnyúló egészségügyi ellátásra vonatkozó betegjogokról szól. A WHO (World Health Organization) prognózisa szerint 2022-re az egészségügy és a turizmus együtt lesz a világ vezető gazdasági ágazata. A rendelkezésünkre álló adatok is azt igazolják, hogy az orvosi turizmus jelenleg a leggyorsabban fejlődő szektora a turizmusnak. Ám mind hazai, mind nemzetközi szinten kevés a rendelkezésre álló kutatási anyag és megbízható statisztika.
Horváth Gergely turisztikai vezérigazgató-helyettes előadásában bemutatja a nemzetközi trendeket és tendenciákat, az orvosi turizmus keresleti és kínálati sajátosságait, a piaci szereplőket és az értékesítési csatornákat. Röviden bemutatja Magyarország helyét a nemzetközi piacon, a magyar orvosi turizmus erősségeit, gyengeségeit, lehetőségeit, illetve azokat a veszélyeket, melyek gyengíthetik piaci pozícióinkat. Felvázolja a magyar orvosi turisztikai kínálat potenciális küldőpiacait, illetve bemutat sikeres nemzetközi példákat az orvosi turizmus területéről.
Az egészségturisztikai kereslet jellemzői a FÁK-országokban
Szegedi Andrea, a Magyar Turizmus Zrt.senior termékmenedzsere az orosz és a volt szovjet utódállamok küldőpiacait mutatja be előadásában.
Bármelyik orvosi turisztikai desztinációt vizsgáljuk, egy dologban egészen biztosak lehetünk, a FÁK-országok kiemelt helyen vannak a célpiacaik között. Az egykori szovjet tagköztársaságok a Szovjetunió szétesését követően eltérő fejlődési utat jártak be. Egy dolog azonban minden egyes volt tagköztársaság esetében nyomon követhető 1991 után, mégpedig az a tény, hogy a szovjet egészségügyi modell összeomlása mindenütt negatív hatással volt a lakosság egészségi állapotára. Ez markánsan megmutatkozik az egyes tagországok népegészségügyi mutatóiban is.
Egyes FÁK-országok gazdasági mutatói lehetővé teszik, hogy állampolgárai külföldön keressenek megoldást egészségügyi problémáikra. Ezeket a kezeléseket elenyésző kivétellel a paciensek saját maguk finanszírozzák.
A Magyar Turizmus Zrt marketingtevékenységének fókuszában a FÁK-országok közül Azerbajdzsán, Fehéroroszország, Kazahsztán, Ukrajna és Oroszország áll. Az előadásban ezen országok lakosainak egészségügyi mutatói, az egészségturisztikai kereslet sajátosságai és a piaci tendenciák kerülnek ismertetésre.