A SZÉP Kártya mögötti alszámlákról azok a szolgáltatások vehetők igénybe, amelyeket a kártya révén a kormányzat a belföldi turizmus élénkítése érdekében kedvezményezni kíván. Tekintettel arra, hogy a szállásadás a turizmus legalapvetőbb szolgáltatása, ezen egy szolgáltatás vonatkozásában – kivételként – vált lehetővé az alszámlák közötti átjárhatóság. Az eddigi tapasztalatok, visszajelzések valamint rendelkezésre álló adatok alapján más esetben ez nem indokolható.
A szabadidő alszámlára utalható 75.000 forintos összeg ad lehetőséget a fürdőknek, hogy a SZÉP Kártya forgalmuk növekedését ösztönözze. A három kibocsátó intézmény adatai szerint a július végéig a SZÉP Kártyára összesen 50 milliárd Ft-ot, ebből a szabadidő alszámlára közel 7,5 milliárd forintot töltöttek fel, amely az összes feltöltés mintegy 15%-a. A szabadidő alszámláról 1,6 milliárd forintot pedig már el is költöttek a kártyabirtokosok.
A SZÉP Kártya új, három alszámlás rendszere 2012-től lépett életbe, és a munkáltatók – ahogy mindig – jellemzően a tavasz folyamán, illetve közvetlenül a nyári főszezon előtt utalták el az idei cafeteria juttatásokat a dolgozóknak. A rendszer bevezető szakaszában mért év eleji adatokból nem lehet megalapozott következtetéseket levonni a későbbi forgalomra, hiszen a kártyán lévő összegeket most kezdik el felhasználni a kártyabirtokosok. Ezt a megállapítást a Fürdőszövetség által közölt adatok is alátámasztják, miszerint folyamatos felfutást tapasztalnak a SZÉP Kártya forgalomban.