Magyarországot dr. Róna Iván, a Magyar Turizmus Zrt. vezérigazgatója és Pap Zoltán, az Önkormányzati Minisztérium Turisztikai Szakállamtitkárságának szakmai főtanácsadója képviselte. A tárgyalások során a négy ország turisztikai vezetői értékelték a közös turisztikai promóció és turizmusdiplomáciai együttműködés eredményeit. Ezek közül a legfontosabbak: a V4 logo és négy nyelvű közös honlap létrehozása, közös részvétel a célpiacok legfontosabb turisztikai kiállításain, közös statisztikai kiadvány és térkép elkészítése, piackutatás, közös tanulmányutak lebonyolítása, reklámfilm és angol nyelvű V4 oktatóprogram elkészítése. A Visegrádi Országok együttműködése keretében megvalósuló turisztikai programokhoz a négy ország együttesen több mint 1 millió euróval járult hozzá 2005. és 2009. között.
A négy ország turisztikai vezetői egyhangúan támogatták az együttműködés folytatását és továbbfejlesztését. Megerősítették azt a szándékukat, hogy közös promóciót folytatnak a tengerentúli piacokon, valamint megállapodtak abban, hogy folytatják a sikeres marketing-együttműködést a kínai, az amerikai és a japán piacokon. Cél az is, hogy tovább bővítsék jelenlétüket az orosz piacon: elkészítik a V4-ek közös orosz nyelvű honlapját és a Moszkvai régióban is közös megjelenést, roadshow-t terveznek. Folytatják az amerikai piacon sikeres internetalapú V4 oktató programot is, amelynek révén a négy ország turisztikai kínálatát ismerhetik meg az amerikai utazásszervezők, valamint megismétlik az elmúlt évi közös megjelenést Szingapúrban is. 2009-ben a V4 régió magyar szervezésben részt vesz a pekingi COTTM kiállításon, míg az orosz piacon magyar szervezésben tartanak egészségturisztikai előadást és szakmai találkozót Moszkvában.
Felszólalásában a magyar delegáció pozitívan értékelte a visegrádi együttműködés turisztikai szegmensét. A V4 együttműködés intenzívvé válását követő öt év alatt a Visegrádi Országokból érkező turisták által eltöltött vendégéjszakák száma Magyarországra összesen 84 százalékkal nőtt. Az együttműködésben szereplő tengerentúli piacok közül Kínában és Oroszországban tapasztalható folyamatosan kétszámjegyű növekedés.